kopalnie

Lista artykułów

Jest porozumienie w sprawie premii. Wiadomo, ile dostaną górnicy

W piątek, 13 października, w Jastrzębskiej Spółce Węglowej zostało zawarte porozumienie dotyczące wypłaty jednorazowej premii. Premia zostanie wypłacona 27 października br. Piątkowe porozumienie zakończyło prowadzone od kilku tygodni rozmowy oraz spór zbiorowy wszczęty przez związki zawodowe w tej sprawie. Przypomnijmy, że 1 sierpnia br. działające w JSW reprezentatywne

1697114083 park bogdanka

Poleski Park Narodowy rozpoczyna współpracę z LW Bogdanka

Poleski Park Narodowy podpisał z Bogdanką historyczny list intencyjny w zakresie wspólnego działania na rzecz zrównoważonego rozwoju Polesia. Strony ustaliły m.in. uruchomienie nowego funduszu naukowo-badawczo-wdrożeniowego, skierowanego do naukowców, nawiązanie współpracy w celu wzmocnienia możliwości wykonywania zadań ochronnych PPN oraz realizację działań edukacyjnych

MAP dementuje informacje ws. kopalni. „Umowa nie została podpisana”

Jak poinformowali w środę, 11 października, przedstawiciele Ministerstwa Aktywów Państwowych, umowa przedwstępna pomiędzy Skarbem Państwa a Eneą o zakupie przez Skarb Państwa 100 proc. jej udziałów w kopalni węgla Lubelski Węgiel Bogdanka nie została podpisana. Informacja o podpisaniu przez Skarb Państwa i Eneę umowy przedwstępnej dotyczącej zakupu akcji LW Bogdanka pojawiła

1455700880 wieza szybu gg 1 1

Kolejne spotkanie przyniosło porozumienie. Pikieta odwołana

We wtorek, 10 października, w Przedsiębiorstwie Budowy Kopalń PeBeKa w Lubinie zostało podpisane porozumienie pomiędzy zarządem spółki a przedstawicielami związków zawodowych. Porozumienie dotyczy m.in. zmian w zakresie zasad wypłacania nagrody rocznej oraz zmiany premii uznaniowej na regulaminową. W związku z tym planowana na środę, 11 września, pikieta nie odbyła się. Jak

Porozumienie miało być blisko, ale jednak będzie górnicza pikieta

Podczas ubiegłotygodniowego spotkania związków zawodowych z Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa i zarządu spółki miało dojść do zbliżenia stron. Jak jednak przekazali po kolejnym poniedziałkowym (9 października) przedstawiciele strony społecznej, te ustalenia są już nieaktualne. Związkowcy szykują się do pikiety. Jak poinformowali przedstawiciele przedstawiciele NSZZ

1520934605 bogdanka dol wyrobisko lwb 010 m

Górnicy z nagrodą doraźną. Kwota robi wrażenie

We wtorek, 10 października, pracownicy Lubelskiego Węgla Bogdanka otrzymają pierwszą ratę tzw. nagrody doraźnej. Wg wcześniejszych informacji kwota ma wynieść średnio 14 tys. zł na pracownika. Jak wynika z komunikatu zarządu spółki skierowanego do załogi, chodzi o pierwszą ratę nagrody doraźnej z tytułu wkładu załogi w 40-letni rozwój i utrzymanie dotychczasowej dobrej

Górnicy do zadań specjalnych z dodatkowym wynagrodzeniem

W Zakładzie Górniczych Robót Inwestycyjnych w Bieruniu zawarto porozumienie w sprawie wypłaty dodatkowej kwoty wynagrodzenia. ZGRI należy do Polskiej Grupy Górniczej. Porozumienie zostało zawarte 29 września pomiędzy dyrekcją PGG Oddział Zakład Górniczych Robót Inwestycyjnych a zakładowymi organizacjami związkowymi: NSZZ „Solidarność”, ZZ Pracowników Dołowych, ZZ Kadra i

Premia wpłynęła na konta. Na początku nie było wiadomo, czy górnicy ją otrzymają

W poniedziałek, 9 października, pracownicy kopalni Polkowice-Sieroszowice otrzymali wyrównanie premii za sierpień. Wcześniej o wypłatę pełnej premii zwrócili się przedstawiciele związków zawodowych. „Informujemy pracowników Oddziału ZG Polkowice-Sieroszowice, że w dniu dzisiejszym z wynagrodzeniem za wrzesień, została wyrównana i wpłynęła na konto premia za miesiąc