kopalnie

Lista artykułów

Być albo nie być dla kopalń. Czasu zostało niewiele

O wyzwania i perspektywy dla branży górniczej w 2024 roku zapytaliśmy Bogusława Hutka, szefa górniczej „Solidarności” oraz przewodniczącego NSZZ „Solidarność” w Polskiej Grupie Górniczej (PGG). - Z całą pewnością kwestią być, albo nie być dla kopalń jest jak najszybsze przyjęcie ustawy okołobudżetowej, która gwarantuje około 7 mld zł pomocy publicznej dla branży

Wiadukt zagraża bezpieczeństwu. Węglowa spółka go wyburzy

W dniach 6-10 stycznia zostanie rozebrany wiadukt kolejowy nad ul. Wyszyńskiego w Piekarach Śląskich. Obiekt należy do spółki Węglokoks Kraj, która wyłoniła wykonawcę jego rozbiórki. Jak poinformowali przedstawiciele UM Piekary Śląskie, wiadukt jest w stanie technicznym zagrażającym wszystkim uczestnikom ruchu stąd decyzja o jego rozbiórce. Właścicielem wiaduktu jest spółka

Atak zimy. Opału w składach nie zabraknie

W związku z prognozowanym atakiem mroźnej zimy uspokajamy wszystkich klientów, że opał z kopalń Polskiej Grupy Górniczej jest dostępny i można kupić go na bieżąco w naszym sklepie internetowym - poinformowali w piątek, 5 stycznia, przedstawiciele PGG. Spółka zgromadziła obecnie w około 200 składach swojej firmowej sieci KDW (Kwalifikowanych Dostawców Węgla) na terenie całej

Urlop dla pracowników kopalń. Zarząd podpisał porozumienie

Jak poinformowali przedstawiciele reprezentacyjnych organizacji związkowych w Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW), w środę, 3 stycznia, przedstawiciele strony społecznej otrzymali dokument Porozumienia podpisany przez zarząd spółki w sprawie dodatkowego urlopu wypoczynkowego dla pracowników zatrudnionych w Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla. Jak wskazują związkowcy, to

1665475225 obudowa jzr

Zmiany w kopalniach. Będzie taniej i bezpieczniej

Jastrzębskie Zakłady Remontowe (spółka z Grupy JSW) rozpoczęły działania mające na celu produkcję zunifikowanych obudów zmechanizowanych dla kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Ujednolicanie cech konstrukcyjnych obudów ma na celu umożliwienie ich zamienności, uproszczenie produkcji oraz ułatwienia eksploatacji. Dzięki unifikacji ma być taniej i bezpieczniej -

Górnicy z czternastką już w styczniu

W piątek, 12 stycznia, nagrodę roczną za 2023 rok, czyli tzw. czternastą pensję, otrzymają pracownicy zakładów należących do KGHM Polska Miedź. Wysokość nagrody jest równa średniomiesięcznemu wynagrodzeniu z kilku ostatnich miesięcy minionego roku. Jak poinformowali przedstawiciele związków zawodowych, tegoroczna czternastka (nagroda za 2023 rok) trafi na konta pracowników

Górnicza spółka wyposaża szkoły w defibrylatory

Każda ze szkół objętych patronatem KGHM „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej” otrzymała wsparcie finansowe na zakup defibrylatorów. Sprzęt ratujący życie będzie dostępny w 10 placówkach Zagłębia Miedziowego oraz województwa lubuskiego – Lubinie, Wschowie, Głogowie, Legnicy, Bolesławcu, Polkowicach oraz Chocianowie. Pierwsze szkoły już zakupiły sprzęt ratujący

Pierwsze zmiany kadrowe. Wiceprezes górniczej spółki odwołany

W środę, 3 stycznia, rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) podjęła uchwałę w sprawie odwołania Wojciecha Kałuży ze stanowiska zastępcy prezesa zarządu ds. rozwoju. Jak można się spodziewać, to początek zmian kadrowych w węglowych spółkach. Jak poinformował zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej, 3 stycznia br. rada nadzorcza spółki podjęła dwie uchwały