kopalnie

Lista artykułów

Górnicy otrzymają czternastkę. Kiedy wypłata?

W środę, 14 lutego, pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) otrzymają nagrodę roczną, zwaną potocznie czternastką lub 14. pensją. O terminie wypłaty czternastki w czwartek, 25 stycznia, poinformowali przedstawiciele reprezentatywnych organizacji związkowych działających w JSW. Należą do nich NSZZ „Solidarność”, Federacja Związków Zawodowych Górników oraz

Ambitne plany kopalń. Są realne?

W 2023 roku Jastrzębska Spółka Węglowa wyprodukowała 13,5 mln ton węgla. To najgorszy wynik od lat. Czy to oznacza, że ambitne plany powrotu do wydobycia przekraczającego 16 mln ton są wciąż aktualne? Dzięki opublikowanym w styczniu danym produkcyjnym za ostatni kwartał minionego można już policzyć, jakim wynikiem JSW zamknęła 2023 rok. Kopalnie spółki w minionym roku

Muzeum w górniczej łaźni będzie można zwiedzać za złotówkę

28 grudnia, czyli w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po Carbonarium oprowadzą wyjątkowi przewodnicy. Wstęp będzie kosztował jedynie złotówkę. Z okazji 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Instytut Dziedzictwa i Dialogu Łaźnia Moszczenica zaplanował wiele atrakcji. Wszystkie osoby, które zdecydują się odwiedzić Carbonarium, wystawę urządzoną

1706096117 orkiestra pgegiek

Jubileuszowy koncert górniczej orkiestry

W sobotę, 20 stycznia, przy pełnej sali Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert z okazji 75-lecia Zakładowej Orkiestry Dętej Kopalni Węgla Brunatnego Turów. Orkiestra wystąpiła z wyjątkowym repertuarem. Przed koncertem, orkiestra otrzymała od dyrekcji KWB Turów na ręce kapelmistrza Mariusza Sawickiego pamiątkową statuetkę za całokształt swojej działalności.

Kiedy poznamy wyniki JSW?

We wtorek, 23 stycznia, Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) poinformowała o terminach publikacji raportów okresowych w 2024 roku. 19 marca spółka przedstawi raport roczny za 2023 rok. Jak wynika z wtorkowej informacji, raporty zostaną opublikowane w następujących terminach: Jednostkowy i skonsolidowany raport roczny za 2023 rok – 19 marca 2024 roku; Skonsolidowane sprawozdanie z

Górniczy związkowcy chcą dodatkowej nagrody

W środę, 24 stycznia, w KGHM Polska Miedź odbędą się negocjacje płacowe. Jakie są postulaty związkowców? Stanowisko w tej sprawie przedstawił Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Polskiej Miedzi. Negocjacje płacowe dotyczące podwyżki wynagrodzeń w KGHM Polska Miedź mają się rozpocząć w środę o godz. 12. Stanowisko i oczekiwania w tej sprawie w komunikacie

W górniczej spółce spotkają się w sprawie wynagrodzeń

Jak co roku w styczniu przedstawiciele zarządu KGHM i związkowcy spotkają, aby wynegocjować podwyżki wynagrodzeń. W tym roku rozmowy zaplanowano na środę, 24 stycznia. Jak poinformowali przedstawiciele związków zawodowych, spotkanie stron Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy w KGHM Polska Miedź SA dotyczące corocznych negocjacji płacowych odbędzie się w dniu 24 stycznia 2024 r. o

1531730638 bogdanka 1

Kopalnia podała wstępne wyniki. Prawie 700 mln zł zysku

W poniedziałek (20 stycznia) Lubelski Węgiel Bogdanka opublikował wstępne wyniki finansowe za 2023 roku. Wynika z nich, że spółka w tym okresie wypracowała zysk netto w wysokości 687,1 mln zł, a produkcja węgla wyniosła ok. 7 mln ton. W 2023 roku szacowane przychody ze sprzedaży netto wyniosły 3,939 mld zł, EBITDA – 1,345 mld zł, EBIT – 839,8 mln zł, a zysk netto – 687,1