kopalnie

Lista artykułów

Ministerstwo blokuje podwyżki dla górników? JSW dementuje

- JSW dementuje informację Reprezentatywnych Związków Zawodowych, jakoby Ministerstwo Aktywów Państwowych lub jakiekolwiek inne ministerstwo blokowało rozmowy płacowe w Jastrzębskiej Spółce Węglowej i w innych firmach okołogórniczych – poinformowali na portalu X (dawniej Twitter) przedstawiciele Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Informacja została opublikowana przez JSW na

Spotkanie w kopalni na temat metanu

W środę, 23 stycznia, w Kopalni Doświadczalnej Barbara GIG – PIB odbyło się spotkanie z przedstawicielami organizacji Global Methane Hub, reprezentowanej przez Idę Klockmann. Na spotkaniu przedstawiono działalność Instytutu oraz zaangażowanie w projekty dotyczące redukcji emisji metanu. Podczas spotkania zaprezentowano również infrastrukturę Kopalni Doświadczalnej Barbara, gdzie

Górnicy z 15 proc. podwyżkami i 5000 zł nagrody? Żądania związków

Piątkowe (26 stycznia) rozmowy w KGHM Polska Miedź dotyczące podwyżek dla pracowników w 2024 roku nie przyniosły porozumienia. Postulaty związków zawodowych to mi.in. 15 procentowe podwyżki płac zasadniczych oraz wypłata 5 tys. zł nagrody. Jak wynika z informacji zamieszczonej przez Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Polskiej Miedzi, 26 stycznia 2024 roku odbyło się

Spór zbiorowy w górniczej spółce. Chodzi o podwyżki

Reprezentatywne związki zawodowe działające w Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW) weszły 26 stycznia w spór zbiorowy z zarządem spółki. Kością niezgody jest wysokość podwyżek w 2024 roku. „W związku z brakiem odpowiedzi zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. w sprawie żądania wzrostu wynagrodzeń uwzględniający poziom wykonanej inflacji za rok 2023 plus 1 punkt

Zbierze się rada nadzorca PGG. Zmian w zarządzie nie będzie?

W piątek, 26 stycznia, odbędzie posiedzenie rady nadzorczej Polskiej Grupy Górniczej (PGG). W obradach nie ma jednak na razie punktu dotyczącego zmian w zarządzie spółki. Co ważne rada nadzorcza ma się zebrać jeszcze w „starym” składzie, który został powołany jeszcze przez przedstawicieli poprzedniego rządu Prawa i Sprawiedliwości. Przypomnijmy, że obecnie radę nadzorczą

Perspektywy produkcyjne JSW wymagają rzetelnej weryfikacji

Strategia Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) mówi o produkcji węgla przekraczającej 16 mln ton w 2030 roku. Te plany podtrzymują przedstawiciele spółki. - Zwiększenie wydobycia o 2-3 mln ton jest równoznaczne z produkcją jednej dużej nowej kopalni, której przecież nikt w Polsce nie wybuduje – rozwiewa te plany Jerzy Markowski, były wiceminister przemysłu. W 2023 roku

Powinni sięgnąć po złoża sąsiednich kopalń

Czy kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej mogą w ciągu kilku kolejnych lat zwiększyć wydobycie do ponad 16 mln ton? W ocenie przewodniczącego WZZ „Sierpień 80” Bogusława Ziętka, zwiększenie wydobycia przez JSW nie jest możliwe bez sięgnięcia po węgiel z nowych złóż. O słabych wynikach produkcyjnych JSW, które coraz bardziej rozmijają się z rzeczywistością pisaliśmy

Bez porozumienia w górniczej spółce. W piątek powrót do stołu

Odbywające się w środę, 24 stycznia, negocjacje płace w KGHM Polska Miedź nie przyniosły porozumienia. Kolejne spotkanie odbędzie się w piątek, 26 stycznia. Negocjacje płacowe prowadzone pomiędzy związkami zawodowymi będącymi sygnatariuszami Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy i przedstawicielami zarządu spółki rozpoczęły się w środę o godz. 12. Jak poinformowali