Górnicza spółka zapłaci niższy podatek, w kasie zostaną miliony
Podatek od wydobycia niektórych kopalin – potocznie nazywany miedziowym – będzie niższy. Nowelizacje ustawy podpisał we wtorek, 8 marca, prezydent Andrzej Duda. „Zmiany w ustawie o podatku od wydobycia niektórych kopalin służą obniżeniu w okresie od 1 stycznia do 30 listopada 2022 r. stawek podatku od wydobycia miedzi i srebra” – napisano w komunikacie Kancelarii Prezydenta RP.