KGHM znalazł się wśród 10 najbardziej atrakcyjnych pracodawców w Polsce

1655206184 kghm1

fot: KGHM

KGHM oferuje swoim pracownikom szereg benefitów, m.in. dofinansowuje wyjazdy urlopowe dla rodzin, opiekę dla dzieci młodszych i wyprawki szkolne dla starszych, dopłaca do wypoczynku i abonamentowej opieki medycznej

fot: KGHM

Ogłoszone zostały właśnie wyniki Randstad Employer Brand Research 2022. Miedziowy gigant uplasował się na 4. miejscu i jest najwyżej ocenioną spółką Skarbu Państwa – informują służby prasowe KGHM.

W ubiegłym roku KGHM w tym prestiżowym zestawieniu zajął 7. miejsce jako atrakcyjny pracodawca. Spółka została doceniona za najlepsze wynagrodzenia oraz benefity. W tym roku doszła również stabilność zatrudnienia i przyjazna atmosfera w pracy. Miedziowy gigant jest największym pracodawcą na Dolnym Śląsku, zatrudnia ponad 18,5 tys. pracowników. W Grupie Kapitałowej KGHM pracuje ponad 34 tys. osób.

– Pracownicy to filar naszej strategii. Zaangażowanie załogi, sprawne przywództwo i przekonanie, że cele strategiczne są osiągalne i warte wysiłku, prowadzi w ostatnich latach do historycznie najwyższych wyników produkcyjnych i finansowych – powiedział Marcin Chludziński, prezes Zarządu KGHM. – Jako pracodawca nie tylko słuchamy pracowników i tworzymy środowisko, w którym szanuje się ludzi. Dzielimy się też z pracownikami wypracowanymi zyskami i dajemy załodze realny wpływ na przyszłość KGHM – dodał Marcin Chludziński.

KGHM oferuje swoim pracownikom szereg benefitów, m.in. dofinansowuje wyjazdy urlopowe dla rodzin, opiekę dla dzieci młodszych i wyprawki szkolne dla starszych, dopłaca do wypoczynku i abonamentowej opieki medycznej. Do tego załodze oferowane są dopłaty do transportu czy posiłków.

Pracownicy miedziowej spółki mają również możliwość podwyższania kwalifikacji, otrzymania dofinansowania lub finansowania studiów podyplomowych czy mogą korzystać z nauki języków obcych za darmo. W czasie pandemii uruchomiona została również pomoc psychologiczna dla zainteresowanych. Ten benefit został utrzymany na stałe. Firma oferowała również darmowe szczepienia przeciw Covid-19 dla zatrudnionych i ich rodzin. KGHM uruchomił warsztaty dla kadry zarządzającej dotyczące relacji z pracownikami oraz strategii radzenia sobie ze stresem.

Spółka realizuje autorskie programy, takie jak np. CUdowny Tata CUdowna Mama. Świeżo upieczeni rodzice, zatrudnieni w KGHM otrzymują specjalne upominki od firmy. Akcja została zauważona przez samorządy w Zagłębiu Miedziowym. Podobny projekt wprowadził już Głogów.

KGHM wspiera też szkolnictwo branżowe w regionie. W ramach programu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej” spółka objęła patronatem 9 szkół ponadpodstawowych. Uczniowie mają szansę odbyć praktyki w oddziałach KGHM. Część po zakończeniu edukacji wiąże swoje życie zawodowe z miedziowym gigantem.

Randstad Employer Brand Research to realizowane w Polsce globalne badanie wizerunku pracodawców. Respondenci wskazują najbardziej atrakcyjne miejsca pracy w kraju oraz czynniki, które są największymi zaletami pracodawców. Chodzi m.in. o stabilność zatrudnienia, perspektywy rozwoju zawodowego, a także troskę o zachowanie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym. 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Teren pokopalnianego szybu Ryszard II zyskał drugie życie. Teraz to chętnie odwiedzane miejsce

W miejscu nieczynnego, pokopalnianego szybu Ryszard II w Pszowie powstał atrakcyjny teren do aktywnego spędzania czasu. Ostatnio świetnie upiększyli go uczniowie miejscowych szkół.

Gaz System podjął decyzję o budowie drugiego gazowego terminala pływającego

Gaz System podjął decyzję o budowie drugiego pływającego terminala w Zatoce Gdańskiej - poinformował we wtorek premier Donald Tusk. W wyniku badania zapotrzebowania rynku spółka zdecydowała o zwiększeniu przepustowości planowanego terminala z 4,5 mld m sześc. do 6,1 mld m sześc. gazu rocznie.

Tusk: Realizacja parku technologicznego z Tajwanem oznacza miliardy dolarów inwestycji

Realizacja wspólnie z Tajwanem projektu wielkiego parku technologicznego w Miękini na Dolnym Śląsku oznacza miliardy dolarów inwestycji i tysiące miejsc pracy - zapowiedział premier Donald Tusk przed wtorkowym posiedzeniem rządu.

PERN i Aramco Fuels Poland podpisały umowę na magazynowanie paliw

PERN podpisał wieloletnią umowę z Aramco Fuels Poland (AFP) dotyczącą świadczenia usług magazynowania paliw w kilku bazach paliw na terenie Polski. W ramach kontraktu operator infrastruktury paliwowej wybuduje do 2028 r. cztery nowe zbiorniki magazynowe - poinformował PERN we wtorkowym komunikacie.