kghm

Lista artykułów

Ratownicy zawsze w gotowości

Jednostka Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM Polska Miedź działa już od 25 lat. Ratownicy i strażacy wchodzący w jej skład czuwają nad wszystkimi zakładami miedziowego koncernu. Decyzję o powołaniu jednostki podjął zarząd spółki 1 stycznia 1997 r. Zastąpiła ona Okręgową Stację Ratownictwa Górniczego. W skład JRGH weszły podmioty, które w ostatecznej reorganizacji

KGHM podąża także w kierunku wodoru

– KGHM ambitnie podchodzi do tematów związanych z transformacją i śmiało spogląda na nowe źródła energii, w tym wodór – tak prezes miedziowego koncernu Marcin Chludziński skomentował przystąpienie spółki do „Porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce”, którego inicjatorem było Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Warto przy tym podkreślić,

1645100990 05 kghm map

Porozumienie KGHM z NuScale

Polski gigant miedziowy podpisał umowę w sprawie rozpoczęcia prac nad wdrożeniem zaawansowanych małych reaktorów modułowych (SMR) w Polsce. Historyczne porozumienie podpisano w Waszyngtonie 14 lutego 2022 r., w obecności wicepremiera Jacka Sasina i przedstawiciela amerykańskiej administracji. W ramach zawartej umowy, KGHM z firmą NuScale wdroży technologię SMR w Polsce. Pierwsza

1604060193 mcz kghm

KGHM - dobry partner lokalnej społeczności

Wsparcie dla rodzin, przeciwdziałanie uzależnieniom, doskonalenie kompetencji – to tylko niektóre inicjatywy, w które jest zaangażowany KGHM. Spółka w tym zakresie współpracuje z samorządami z Zagłębia Miedziowego i finansowo wspiera inicjatywy lokalne. – Bez zaangażowania samorządów nasze programy prospołeczne nie byłyby pełne. Widzimy dobry odbiór naszych działań

1644928175 nitroerg nitroerg

Dwóch pracowników nie żyje, spółka ogłasza żałobę

W wyniku wybuchu, do którego doszło w poniedziałek, 14 lutego, w zakładzie produkcyjnym firmy Nitroerg w Krupskim Młynie, zginęło dwóch pracowników - podały służby prasowe spółki 15 lutego. W związku z tym tragicznym wydarzeniem zarząd Nitroergu zadecydował o wprowadzeniu żałoby, która potrwa do piątku, 18 lutego, w obu lokalizacjach, czyli w Krupskim Młynie i w Bieruniu.

W zakładzie Nitroergu trwa akcja po wybuchu

W zakładzie produkcyjnym spółki Nitroerg w Krupskim Młynie nadal trwa akcja poszukiwawcza. Służby próbują dotrzeć do dwóch pracowników, którzy zaginęli w poniedziałek, 14 lutego, po eksplozji w jednym z budynków służących do produkcji materiałów wybuchowych. Budynek został doszczętnie zniszczony. O zdarzeniu tym informowaliśmy w portalu netTG.pl. „Po zdarzeniu ogłoszono

1621237338 jaceksasin kprm

Prace nad koncepcją zastępowania bloków węglowych reaktorami jądrowymi

- Polska pracuje nad koncepcją zastępowania bloków węglowych niewielkimi reaktorami jądrowymi, co pozwoliłoby dużo taniej przejść przez transformację energetyczną - powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Waszyngtonie wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. - Nie tylko rozważamy, ale pracujemy nad taką koncepcją w zastępowalności bloków

KGHM podpisał umowę i przybliżył nas do energii jądrowej

KGHM Polska Miedź podpisał umowę w sprawie rozpoczęcia prac nad wdrożeniem zaawansowanych małych reaktorów modułowych (SMR) w Polsce. Historyczne porozumienie podpisano w poniedziałek, 14 lutego, w Waszyngtonie w obecności wicepremiera Jacka Sasina i przedstawiciela amerykańskiej administracji. Jak informują służby prasowe KGHM, w ramach zawartej umowy miedziowy koncern z firmą