jsw

Lista artykułów

Powołano nowy zarząd JSW. Kto został prezesem?

W środę, 3 lipca, rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej podjęła uchwały o powołaniu skladu zarządu X kadencji. Pełniącym obowiązki prezesa został Rafał Pasieka, który równocześnie będzie pełnił obowiązki wiceprezesa ds. handlu. Członkowie zarządu X kadencji zostają powołani na stanowiska z dniem 4 lipca. Oprócz Rafała Pasieki są to: Radosław Załoziński,

Daniel Ozon bez absolutorium z wykonania obowiązków prezesa

B. prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Daniel Ozon, nie otrzymał absolutorium z wykonania obowiązków prezesa spółki w minionym roku. Taką uchwałę podjęli uczestnicy Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia JSW, które zebrało się 3 lipca w Warszawie. Podczas obrad ZWZ JSW przedstawiciele akcjonariuszy rozpatrywali szereg uchwał dotyczących udzielenia absolutorium z wykonania

JSW podzieli się zyskiem z akcjonariuszami

Uczestnicy Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Jastrzębskiej Spółki Węglowej, które zebrało się w środę, 3 lipca, w Warszawie zdecydowali, że ponad 200 mln zł z ubiegłorocznego zysku zostanie przeznaczonych na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy. To oznacza, że na każdą akcję przypadnie 1,71 zł z tytułu dywidendy. W minionym roku JSW wypracowała 1,418 mld zł zysku. Z tej kwoty

Górnicy otrzymają najwyższą nagrodę. Ile dostaną pozostali?

We wtorek, 2 lipca, zakończyły się negocjacje dotyczące wypłaty dodatkowej nagrody pieniężnej dla pracowników zatrudnionych w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Pieniądze na konta pracowników mają trafić 15 lipca, a wysokość nagrody będzie zależała od przynależności do konkretnej grupy pracowniczej. Poniżej publikujemy treść porozumienia. Wtorkowe spotkanie zakończyło

Zakończyły się negocjacje ws. premii. Wiemy, ile dostaną górnicy

Porozumieniem zakończyły się rozmowy strony związkowej z zarządem Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Wg naszych informacji pracownicy dołowi mogą liczyć na premię wysokości 4-4,5 tys. zł. Pieniądze mają zostać wypłacone 15 lipca. Trzecie już spotkanie dotyczące wypłaty premii z zysku rozpoczęło się we wtorek, 2 lipca, o godz. 13. W rozmowach z przedstawicielami strony

Minister i strona społeczna dążą do stabilizacji sytuacji JSW

Uznaliśmy ze stroną społeczną, że będziemy wspólnie dążyli do ustabilizowania sytuacji w Jastrzębskiej Spółce Węglowej - powiedział we wtorek w Katowicach minister energii Krzysztof Tchórzewski. Nastąpił okres współpracy, w zakresie kompetencji - dodał. W środę wznowione ma zostać walne zgromadzenie Jastrzębskiej Spółki Węglowej, przerwane przez akcjonariuszy 26

Górnicy dostaną premię? Kolejna tura negocjacji

We wtorek, 2 lipca, odbędzie się kolejne spotkanie pomiędzy związkowcami i przedstawicielami zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Rozmowy będą dotyczyły wypłaty jednorazowej premii z zysku dla pracowników. Dzisiaj związkowcy już po raz trzeci spotkają się w tej sprawie z p.o. prezesa Robertem Małłkiem. Z wcześniejszych informacji wynika, że wypłata premii jest już pewna,

Koniec rozmów ministra ze związkowcami. Protestu nie będzie

W poniedziałek, 1 lipca, odbyły się rozmowy przedstawicieli reprezentatywnych związków zawodowych z Jastrzębskiej Spółki Węglowej z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim. Związkowcy mówią o kompromisie, który może zakończyć spór na linii strona społeczna - resort energii. Rozmowy w Ministerstwie Energii w Warszawie rozpoczęły się po godz. 12 i trwały prawie do godz.