jaworzno

Lista artykułów

To nie ostatni blok węglowy w Polsce

- To nie ostatni blok węglowy, który powstanie w Polsce – zapewniał wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. W czwartek (1 czerwca) gościł on wraz z premier Beatą Szydło na budowie nowego bloku energetycznego w należącej do Grupy Tauron elektrowni Jaworzno III. - Stoimy przy bloku na węgiel. Nowoczesnym bloku o bardzo dobrych parametrach. Będzie tu w przyszłości spalane 2,5 mln t

Premier: dziękuję ministrom Tchórzewskiemu i Tobiszowskiemu

- Chcę podziękować ministrowi energii Krzysztofowi Tchórzewskiemu i wiceministrowi Grzegorzowi Tobiszowskiemu za restrukturyzację górnictwa, która doprowadziła nie tylko do tego, że sektor ten został uratowany, ale dzisiaj górnictwo staje się bardzo ważnym elementem połączonym z energetyką – podkreśliła premier Beata Szydło, która w czwartek (1 czerwca) gościła na budowie

Energetyka: prawie miliard złotych dla Jaworzna z PFR

Kwotę 880 mln zł zamierza zainwestować Polski Fundusz Rozwoju w budowę nowego bloku energetycznego w elektrowni Jaworzno III, która trwa od 2014 r. Porozumienie określające wstępne warunki zaangażowania PFR podpisano w czwartek (1 czerwca) w obecności m.in. premier Beaty Szydło i wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego. - Budowa bloku o mocy 910 MW w Jaworznie jest obecnie

Jaworzno: to będzie pierwsza taka trasa rowerowa w Polsce

Dwujezdniową trasę dla rowerzystów, bezkolizyjnie przekraczającą główne drogi między centrum Jaworzna i osiedlem w północno-zachodniej części miasta, zamierza zbudować do września 2018 r. miejscowy magistrat. To część większego projektu miasta związanego z transportem miejskim. W przetargu na budowę połączenia nazywanego velostradą, które połączy centrum z Osiedlem

Jaworzno: samorząd zainteresowany elektrycznymi taksówkami

Samorząd Jaworzna jest zainteresowany wprowadzeniem na swoim terenie elektrycznych taksówek. Kilkanaście takich wozów na ulicy miasta, podobnych do tych, jakie już kursują w Warszawie, miałoby wspierać promowaną przez miasto ideę upowszechnienia elektromobilności. W czwartek (27 kwietnia) prezydent Jaworzna Paweł Silbert był jednym z sygnatariuszy umowy ws. powołania Inteligentnej

Jaworzno: ważna deklaracja dotycząca elektromobilności

Władze Jaworzna deklarują wolę objęcia tego miasta eksperymentalną strefą testowania aut elektrycznych i autonomicznych. Miałoby to być możliwe dzięki specjalnej strefie prawnej - o pomyśle jej utworzenia samorządowcy rozmawiają z przedstawicielami nauki i rządu. Mówił o tym we wtorek (14 marca) podczas poświęconej e-mobilności konferencji w ramach projektu "Miasta Idei"

Jaworzno: za przejazd można płacić kartą zbliżeniową

Pasażerowie samorządowego przewoźnika komunikacji miejskiej z Jaworzna mogą od czwartku (12 stycznia) płacić za przejazdy przy użyciu zbliżeniowej karty płatniczej. Spółka zapewnia, że podobny system funkcjonuje jedynie w kilku miastach Europy. Jak poinformował w czwartek rzecznik Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie Maciej Zaremba, stworzone przez spółkę Mennica

Jaworzno: wodociągi dezynfekuje się przy użyciu mobilnego systemu

Z mobilnego, transportowanego np. samochodem dostawczym, systemu płukania i dezynfekcji sieci korzysta od września br. spółka wodociągowa z Jaworzna (Śląskie). Firma wskazuje, że wart kilkaset tysięcy złotych zakup umożliwia oszczędności czasu i wody.Jak powiedział w piątek (4 listopada) Sławomir Grucel z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w