górnicy

Lista artykułów

1606574690 osocze jsw

Akcja oddwania osocza w JSW. Udział wzięło prawie 600 górników

Dwa dni - 27 i 28 listopada - trwała barbórkowa akcja oddawania osocza zorganizowana przez Sztab Kryzysowy Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu. W akcji wzięło udział prawie 600 górników-ozdrowieńców, którzy oddali prawie 200 l krwi oraz ponad 50 l osocza. Osocze zawierające przeciwciała jest wykorzystywane w leczeniu

Wypłata barbórki niezagrożona. Pieniądze wpłyną w terminie

Jak potwierdzają przedstawiciele Polskiej Grupy Górniczej, wypłata tegorocznej barbórki nie jest zagrożona. Pieniądze mają się pojawić na kontach pracowników w terminie do 4 grudnia. - Wypłata nie jest zagrożona. Pieniądze wpłyną na konta pracowników w przewidzianym terminie, czyli do 4 grudnia - potwierdził Tomasz Głogowski, rzecznik PGG. Przedstawiciele PGG nie podają

Mniej górników z koronawirusem

- W ciągu minionego tygodnia zmniejszyła się liczba górników zarażonych koronawirusem - ogólna liczba nowych zakażeń w kopalniach była w tym czasie mniejsza od liczby ozdrowieńców. Obecnie z infekcją SARS-CoV-2 zmaga się 520 górników z czterech spółek węglowych, a ponad 1,1 tys. objęto kwarantanną. Wzrost liczby zakażonych pracowników - w odniesieniu do poniedziałku 9

Zatrudnienie w największej węglowej spółce spadło poniżej 40 tys.

W listopadzie br. zatrudnienie w Polskiej Grupie Górniczej wyniosło 39790 osób. Oznacza to, że ciągu trzech ostatnich lat liczba pracowników największej polskiej spółki węglowej zmniejszyła się o 3,5 tys. osób. Informacje dotyczące aktualnego stanu zatrudnienia można znaleźć w piśmie dot. planów przeprowadzenia zwolnień grupowych, które mają objąć 360 emerytów. Wynika z

Święto Niepodległości w cieniu pandemii

Święto Niepodległości, najważniejsze w kraju, tym razem ze względu na pandemię koronawirusa i surowy reżim sanitarny, obchodzić będziemy skromnie i symbolicznie. Większość miast wycofała się z uroczystości, ograniczając się do złożenia kwiatów w miejscach związanych z ojcami niepodległości. W Warszawie złożone zostaną wieńce na Grobie Nieznanego Żołnierza. Przemówi

Osocze ciągle potrzebne

Kolejne szpitale apelują do ozdrowieńców o oddawanie krwi. Tydzień temu, po sygnale od dziennikarza Radia ESKA, że we Wrocławiu brakuje osocza, górnicy z kopalni Murcki-Staszic, którzy pokonali chorobę, oddali krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Takich wspaniałych gestów pomocy potrzeba znacznie więcej. Druga fala pandemii koronawirusa przybiera na mocy. Są

Robiąc zakupy online możesz pomóc górniczym rodzinom

Robiąc zakupy on-line przez stronę fanimani.pl można wesprzeć Fundację Rodzin Górniczych. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na stypendia dla sierot po górnikach oraz dofinansowanie leczenia i rehabilitacji podopiecznych fundacji. Jak zaznaczają przedstawiciele FRG wspomożenie fundacji nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami podczas zakupów. Wystarczy

1597154988 krew jsw8

Górnicy znowu pokazali, że można na nich liczyć

Po sygnale od dziennikarza Radia ESKA, że we Wrocławiu brakuje osocza od ozdrowieńców z COVID-19, górnicy z kopalni Murcki-Staszic, którzy pokonali chorobę, pojechali w czwartek 29 października do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, i oddali krew. Są oni członkami WZZ Sierpień 80. - Akcja Nie hejtuję, bo ratuję, czyli wspólna inicjatywa medyków i górników to