bogdanka

Lista artykułów

1531730638 bogdanka 1

Spółki podpisały aneks do umowy na dostawy węgla

Lubelski Węgiel Bogdanka oraz Enea Wytwarzanie podpisały w środę, 13 stycznia, aneks do wieloletniej umowy na dostawy węgla - poinformował LWB w raporcie bieżącym.   "W wyniku zawarcia aneksu przesunięciu uległ wolumen ilościowy niezrealizowanych dostaw z roku 2020 na rok 2021 o szacunkowej wartości 160 mln zł, powiększając wolumen dostaw Spółki przewidziany na rok 2021 do

Dwa filary Bogdanki

Bogdanka kończy rok mocnym akcentem. Spółka przedstawiła bowiem założenia nowej strategii. Kluczowym celem Bogdanki jest zwiększenie liczby oferowanych produktów i dywersyfikacja obszarów działalności. W latach 2021-2025 produkowany będzie wyłącznie węgiel energetyczny; natomiast w latach 2026-2040 wydobywany będzie także węgiel koksowy (typ 34). W poniedziałek, 21 grudnia, w

Bogdanka musi iść własną drogą

Plan przeniesienia aktywów węglowych do osobnego państwowego podmiotu ma nie obejmować Bogdanki - powiedział wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń. Wiceminister pytany, czy plan przeniesienia aktywów węglowych do osobnego państwowego podmiotu obejmie także Bogdankę odpowiedział, że obecnie trwają rozmowy z doradcą nad wydzieleniem aktywów węglowych do odrębnego

Bogdanka wiąże przyszłość z węglem koksowym

Lubelski Węgiel Bogdanka od 2026 r. ma zamiar wydobywać węgiel typu 34 (semi-soft). Jego roczna produkcja może rocznie wynieść 2 mln t. Jak poinformował prezes LWB Artur Wasil na poniedziałkowej konferencji, 21 grudnia, spółka już wstępnie rozpoznała zapotrzebowania na ten produkt ze strony Grupy JSW oraz rynku ukraińskiego. Wasil wyjaśnił, że istotnym elementem nowej strategii

Najbardziej efektywny kosztowo producent węgla energetycznego

Bogdanka zakłada w nowej strategii średnią produkcję węgla w latach 2021-2025 na poziomie 9,7 mln t. Od 2026 r. spółka chce też produkować węgiel koksowy - podała Bogdanka w komunikacie dotyczącym strategii do 2030 r. z perspektywą do 2040 r. Bogdanka chce pozostać spółką dywidendową. "W oparciu o opracowane prognozy (projekt Polityki Energetycznej Polski do 2040 r., Krajowy

Nadzór górniczy przeanalizował stan bhp w Bogdance

Stan bezpieczeństwa pracy w Lubelskim Węglu Bogdanka oraz analiza wypadkowości w okresie 10 miesięcy br. były jednymi z tematów wideokonferencji jaka odbyła się we wtorek, 1 grudnia, z udziałem m.in. dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego w Lublinie, kierownictwa kopalni oraz pracowników służb bhp. Jak informuje Wyższy Urząd Górniczy, celem obrad było omówienie zagadnień

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych

Grupa CCC pozytywnie patrzy na czwarty kwartał, mimo listopadowego lockdownu w Polsce. Podtrzymuje, że celem jest dodatnia dynamika przychodów w tym okresie, choć decydujący będzie grudzień - poinformował Marcin Czyczerski, prezes CCC. Priorytetem dla grupy CCC na przyszły rok będzie dalszy mocny rozwój kanału sprzedaży internetowej i omnichannel - poinformował PAP Biznes Marcin

Bogdanka ze stratą

Lubelski Węgiel Bogdanka w czwartek, 26 listopada, opublikowała wyniki finansowe za trzeci kwartał. Spółka w tym okresie miała stratę netto w wysokości 1,8 mln zł. W analogicznym okresie w roku ubiegłym było to 66 mln zł zysku. Przychody Bogdanki za okres lipiec-wrzesień wyniosły 504,5 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 0,8 mln zł, a EBITDA wyniosła 96,5 mln zł. Zysk netto LWB za