bogdanka

Lista artykułów

Będą dostarczać węgiel Zakładom Azotowym Puławy do 2026 r.

Zarząd LW Bogdanka poinformował, że 18 listopada został podpisany aneks do wieloletniej umowy sprzedaży węgla energetycznego z 2009 r., zawartej pomiędzy spółką a Grupą Azoty Zakłady Azotowe Puławy. W wyniku zawarcia aneksu ustalona została cena dostaw w 2021 r. i wydłużony zostaje okres obowiązywania umowy do 31 grudnia 2026 r. - W wyniku zawarcia niniejszego aneksu, szacunkowa

Problemem – odległość miejsc pracy od szybu

  O zwiększaniu efektywności poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii mówił podczas 21. Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej „Innowacyjne Techniki i Technologie dla Górnictwa” Artur Wasil, prezes zarządu LW Bogdanka. Odniósł się m.in. do możliwości wykorzystania autonomicznego kompleksu ścianowego – takie systemy wykorzystywane są m.in. w USA, Kanadzie i

Górnicy z Bogdanki dzielą się najcenniejszym lekiem

Pracownicy Lubelskiego Węgla Bogdanki, którzy przeszli już zakażenie koronawirusem odpowiedzieli na apel lekarzy i dają przykład innym. Ozdrowieńcy dzielą się najcenniejszym lekiem, czyli osoczem. O akcji spółka poinformowała na swoim profilu w serwisie facebook. Prezes Bogdanki Artur Wasil podziękował inicjatorom tego przedsięwzięcia oraz tym, którzy odpowiedzieli na ten apel.

1520934605 bogdanka dol wyrobisko lwb 011 m

Problemem jest odległość miejsc pracy od szybu

- Dzisiaj naszym problemem, z którym borykamy się na Bogdance, jest odległość miejsc pracy od szybu. Efektywność, czyli roczna produkcja w tonach przypadająca na osobę, wiążę się z zapewnieniem ciągłości wydobycia w tych dalekich rejonach, tak żeby praca odbywała się przez 20 godzin na dobę – zaznaczył Artur Wasil, prezes zarządu LW Bogdanka. O zwiększaniu efektywności

Kopalnia to gwarancja pracy dla mieszkańców

- Dzięki węglowi rozwinął się powiat, a mieszkańcy są zamożniejsi - podkreśla KRZYSZTOF NIEWIADOMSKI, starosta powiatu łęczyńskiego, w rozmowie z portalem netTG.pl Gospodarka i Ludzie. Jaki wpływ na rozwój powiatu miała kopania Bogdanka? Historia górnictwa na naszych terenach sięga 1975 r., kiedy to ówczesna Rada Ministrów podjęła decyzję o budowie Kopalni

Rozmowy o przyszłości Bogdanki

Podobnie jak w pozostałych węglowych spółkach, również i tutaj zainaugurował obrady zespół, który ma zdecydować, jak będzie wyglądała przyszłość Bogdanki w kolejnych dekadach. LW Bogdanka szczęśliwie nie musi się zmagać z bolączkami, które są chlebem powszednim kopalń Górnośląskiego Zagłębia Węglowego – wyczerpującymi się złożami, sięganiem po węgiel coraz

Zmiana w radzie nadzorczej górniczej spółki

W środę, 14 października, ogłoszono zmiany w radzie nadzorczej Lubelskiego Węgla Bogdanka. Ze stanowiska przewodniczącej zrezygnowała z dn. 25 października Izabela Antczak-Bogajczyk, która nie podała przyczyn swojej decyzji.  Szefowa rady nadzorczej Lubelskiego Węgla jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Prawo i Administracja. Posiada tytuł

Rozmowy w Bogdance. „Najważniejsze prace zespołu geologiczno-technicznego”

Podobnie jak w innych spółkach węglowych również w Bogdance odbyło się pierwsze spotkanie zespołu złożonego z przedstawicieli spółki, związków zawodowych i rządu. O komentrz w tej sprawie poprosiliśmy Arura Wasila, prezesa zarządu LW Bogdanka. Spotkanie w Bogdance odbyło się w poniedziałek, 12 października. Jakie były wstępne ustalenia i czy pojawiła się jakakolwiek data