KGHM POLSKA MIEDŹ

Kghm

KGHM Polska Miedź S.A. jest zintegrowanym producentem miedzi posiadającym własne surowce mineralne, kopalnie, zakłady wzbogacania rud, huty produkujące miedź w postaci katod i walcówkę miedzianą. Spółka jest największym producentem górniczym miedzi w Europie i należy do elitarnego grona 10 największych producentów miedzi na świecie. Według rankingu World Silver Survey 2025 spółka zajmuje 2. miejsce w globalnym rankingu największych producentów srebra. Należące do KGHM huty posiadają prestiżowe wyróżnienie Copper Mark, będące potwierdzeniem efektywnej i zgodnej z najwyższymi standardami produkcji hutniczej miedzi.

LISTA ARTYKUŁÓW

Górnik nie wyjechał na powierzchnię

W Zakładach Górniczych Polkowice-Sieroszowice, należących do KGHM Polska Miedź, doszło do śmiertelnego zdarzenia - poinformowały we wtorek rano, 20 sierpnia, służby prasowe koncernu. Życie stracił 50-letni górnik. Po trwającej kilka godzin akcji poszukiwawczej ratownicy KGHM odnaleźli ciało pracownika Zakładów Górniczych Polkowice - Sieroszowice. Mężczyzna nie wyjechał na

1724075695 zloto

KGHM będzie produkować mniejsze sztabki srebra i złota

KGHM jest w trakcie uruchamiania technologii umożliwiającej produkcję mniejszych sztabek srebra i złota spełniających wymogi rynku inwestycyjnego klientów indywidualnych, rozpoczęcie sprzedaży planowane jest na przełom III i IV kw. - poinformował podczas czatu inwestorskiego wiceprezes KGHM ds. finansowych Piotr Krzyżewski. - Obecnie nasze działania skupiają się nad rozruchem

Górnicy z dodatkową nagrodą. Ile wyniesie?

W środę, 21 sierpnia, na konta pracowników KGHM wpłynie dodatkowa nagroda roczna za pierwsze półrocze br. Nagroda wyniesie ok. 37,7 proc. średniego miesięcznego wynagrodzenia. „Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność w KGHM Polska Miedź SA O/ZG Polkowice-Sieroszowice informuje, iż wypłata dodatkowej nagrody rocznej za I półrocze wypłacona zostanie w dniu 21-08-2024 r.” -

Powrót do negocjacji płacowych w górniczej spółce

22 sierpnia ma się odbyć spotkanie zarządu KGHM z organizacjami związkowymi. Spotkanie to kontynuacja negocjacji płacowych rozpoczętych w pierwszej połowie roku. „Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność w KGHM Polska Miedź SA O/ZG Polkowice-Sieroszowice informuje, iż w nawiązaniu do porozumienia stron ZUZP z dnia 21 marca br., Zarząd KGHM Polska Miedź SA zaprasza na spotkanie w dniu