KGHM POLSKA MIEDŹ

Kghm

KGHM Polska Miedź S.A. jest zintegrowanym producentem miedzi posiadającym własne surowce mineralne, kopalnie, zakłady wzbogacania rud, huty produkujące miedź w postaci katod i walcówkę miedzianą. Spółka jest największym producentem górniczym miedzi w Europie i należy do elitarnego grona 10 największych producentów miedzi na świecie. Według rankingu World Silver Survey 2025 spółka zajmuje 2. miejsce w globalnym rankingu największych producentów srebra. Należące do KGHM huty posiadają prestiżowe wyróżnienie Copper Mark, będące potwierdzeniem efektywnej i zgodnej z najwyższymi standardami produkcji hutniczej miedzi.

LISTA ARTYKUŁÓW

Chcą podwyżek i 5 tys. zł nagrody. Na razie nie ma porozumienia

W czwartek, 22 sierpnia, odbyło się spotkanie zarządu KGHM z organizacjami związkowymi. Rozmowy nie przyniosły porozumienia. Związkowcy domagają się podwyżek płac o 15 proc. oraz jednorazowej nagrody w wysokości 5 tys. zł. - Zarząd podjął decyzję o niewypłaceniu jednorazowej nagrody za bardzo dobre wyniki w I półroczu oraz niepodwyższeniu płac zasadniczych. Związki zawodowe

Spotkanie w górniczej spółce. Chodzi o wynagrodzenia

W czwartek, 22 sierpnia, ma się odbyć spotkanie zarządu KGHM z organizacjami związkowymi. Spotkanie dotyczące kwestii płacowych ma się rozpocząć o godz. 13. Jak wskazali przedstawiciele organizacji związkowych spotkanie to kontynuacja negocjacji płacowych rozpoczętych w pierwszej połowie roku. Przypomnijmy, że w marcu br. strony podpisały porozumienie, które gwarantowało, że od

Górnicy otrzymają dodatkowe pieniądze. Kiedy?

W środę, 21 sierpnia, na konta pracowników KGHM powinna trafić dodatkowa nagroda roczna za pierwsze półrocze br. Jej wysokość to ok. 37,7 proc. średniego miesięcznego wynagrodzenia. Wysokość nagrody jest uzależniona od wyników osiągniętych przez KGHM Polska Miedź w pierwszym półroczu 2024 roku. Te zostały ogłoszone we wtorek, 13 sierpnia - Grupa KGHM zakończyła pierwsze

1629284881 zg lubin

Żałoba w górniczej spółce

Zarząd KGHM Polska Miedź wprowadził we wtorek, 20 sierpnia, trzydniową żałobę we wszystkich oddziałach spółki. Decyzję taką podjęto po wypadku śmiertelnym w ZG Polkowice-Sieroszowice, o którym informowaliśmy w portalu netTG.pl Gospodarka-Ludzie. Na powierzchnię nie wyjechał 50-letni górnik. Jego ciało zostało odnalezione przez ratowników.  To drugi wypadek śmiertelny w