KGHM POLSKA MIEDŹ

Kghm

KGHM Polska Miedź S.A. jest zintegrowanym producentem miedzi posiadającym własne surowce mineralne, kopalnie, zakłady wzbogacania rud, huty produkujące miedź w postaci katod i walcówkę miedzianą. Spółka jest największym producentem górniczym miedzi w Europie i należy do elitarnego grona 10 największych producentów miedzi na świecie. Według rankingu World Silver Survey 2025 spółka zajmuje 2. miejsce w globalnym rankingu największych producentów srebra. Należące do KGHM huty posiadają prestiżowe wyróżnienie Copper Mark, będące potwierdzeniem efektywnej i zgodnej z najwyższymi standardami produkcji hutniczej miedzi.

LISTA ARTYKUŁÓW

Kolejne spotkanie w ramach negocjacji płacowych w górniczej spółce

We wtorek, 3 września, odbędzie się kolejne spotkanie zarządu KGHM z organizacjami związkowymi. Związkowcy domagają się podwyżek płac o 15 proc. oraz jednorazowej nagrody w wysokości 5 tys. zł, a dotychczasowe rozmowy nie przyniosły porozumienia. - (…) w nawiązaniu do spotkania Zarządu KGHM Polska Miedź z przedstawicielami strony społecznej w dniu 22.08.2024 r. oraz

Postój remontowy w hucie KGHM

W Hucie Miedzi „Głogów” I rozpoczął się planowy postój remontowy – prace w tym oddziale KGHM potrwają ok. 2,5 miesiąca. To już drugie takie przedsięwzięcie po modernizacji z 2016 r., kiedy to została zmieniona technologia pieców szybowych na zawiesinową - poinformowali przedstawiciele KGHM Polska Miedź. Postój obejmie główny ciąg technologiczny HMG I, m.in. Wydział

Rozważają budowę zakładu produkcji soli z wód kopalnianych

Rząd chce, aby powstały trzy instalacje do odsalania wód kopalnianych. Koszt budowy każdej z nich ma sięgnąć ok. 1,5 mld zł. Te pieniądze mają wyłożyć spółki górnicze – węglowe oraz KGHM. Jak z wodami kopalnianymi radzi sobie miedziowy gigant? Poprosiliśmy, aby przedstawiciele KGHM odnieśli się to rządowych planów budowy instalacji do odsalania wód kopalnianych. - Trwa

Górnicza spółka odpowiada na zarzuty związkowców

- Na obecnym etapie wszelkie komentarze, spekulacje czy oceny nie powinny mieć miejsca. Wnioski zostaną wyciągnięte po zakończeniu postępowań – zaznaczają przedstawiciele KGHM odnosząc się do zarzutów przewodniczącego S w kopalni Polkowice – Sieroszowice dotyczących tragicznych wypadków, do których doszło w zakładzie w ostatnim czasie. - W oddziale KGHM, Zakłady Górnicze