Górnicza spółka po raz kolejny wyróżniona prestiżowym tytułem

1732782038 kopalnia ster

fot: KGHM

KGHM nieprzerwanie utrzymuje pozycję lidera bezpiecznej pracy

fot: KGHM

KGHM ze Złotą Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy na lata 2025-2026. Po raz kolejny Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy wyróżnił spółkę za działania na rzecz bezpieczeństwa i zdrowia pracowników. KGHM jest jedynym reprezentantem górnictwa podziemnego oraz przetwórstwa metali w wyróżnionym gremium - podał KGHM w komunikacie.

Podczas tegorocznej XXVII Konferencji Forum Liderów Bezpiecznej Pracy Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy (CIOP-PIB) wyróżnił przedsiębiorstwa, które wyznaczają najwyższe standardy w dziedzinie bezpieczeństwa i zdrowia pracowników. Wyróżnienia przyznawane są firmom, które nie tylko spełniają wszystkie wymagania prawne, ale także podejmują proaktywne działania na rzecz poprawy warunków pracy. Ocenie podlegają m.in. liczba wypadków, innowacyjne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, współpraca z naukowcami oraz działania edukacyjne.

W tej edycji działania na rzecz bezpieczeństwa i warunków pracy w KGHM po raz kolejny zostały docenione. Polska Miedź w nowy rok wchodzi z kolejną Złotą Kartą, a KGHM jest jedynym reprezentantem górnictwa podziemnego oraz przetwórstwa metali w tym gremium.

– Działania, jakie podejmujemy w zakresie bezpieczeństwa, znacznie wykraczają poza te wymagane prawem. Ważną rolę pełni tu edukacja, ponieważ świadomy pracownik to pracownik bezpieczny. Po raz kolejny została doceniona załoga KGHM, bo to przestrzeganie zasad BHP przez każdego pracownika każdego dnia przyczyniają się do budowania bezpiecznego środowiska pracy – powiedział Mirosław Laskowski, wiceprezes KGHM ds. produkcji. 

KGHM pierwszą Kartę Lidera Bezpiecznej Pracy otrzymał już w 2000 r., a pierwszą Złotą w roku 2002. Od tego czasu Spółka nieprzerwanie utrzymuje pozycję lidera bezpiecznej pracy.

Forum Liderów, działające od 1998 r., zrzesza obecnie 184 firmy, które podzielają wspólne wartości i dążą do ciągłego doskonalenia sposobów zarządzania bezpieczeństwem pracy oraz podnoszenia poziomu kultury bezpieczeństwa. Członkostwo w Forum jest wyrazem zaangażowania w tworzenie bezpiecznego i zdrowego środowiska pracy.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Na tegoroczne wakacje wydamy średnio niemal 300 zł więcej na osobę niż rok temu

Średnio 2042 zł wyda statystyczny Polak na tegoroczne wakacje; to o niemal 300 zł więcej niż rok wcześniej - wynika z badania "Wakacyjny Portfel Polaków 2026". Przeciętne gospodarstwo domowe na letni wypoczynek przeznaczy ok. 5,1 tys. zł, czyli ponad 700 zł więcej niż w 2025 r.

Łzy w cechowni i wagonik z ostatnią toną węgla. Historyczny koniec wydobycia w KWK Bielszowice

W czwartek, 25 czerwca, po 122 latach działalności symbolicznie zakończono wydobycie węgla w kopalni Bielszowice. - Przez te wszystkie dekady Bielszowice były naszym wspólnym domem i miejscem ciężkiej pracy. Złoża, które pozostawili nam nasi przodkowie, pozwoliły zbudować pomyślność wielu pokoleń - podkreślano podczas czwartkowej uroczystości.

Energetyczni giganci podpisali list intencyjny ws. odbudowy energetyki Ukrainy

Szefowie PGE, Orlenu, Enei i Tauronu podpisali w Gdańsku list intencyjny dotyczący zaangażowania w odbudowę ukraińskiej infrastruktury energetycznej. Minister aktywów państwowych Wojciech Balczun podkreślił, że nie wyobraża sobie, żeby polskie firmy nie brały udziału w odbudowie Ukrainy.

Górnicza spółka wygrała proces z ekologami. Poszło o koncesję

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Fundacji Frank Bold. Tym samym zakończył się wieloletni spór dotyczący koncesji Kopalni Turów.