KGHM POLSKA MIEDŹ

Kghm

KGHM Polska Miedź S.A. jest zintegrowanym producentem miedzi posiadającym własne surowce mineralne, kopalnie, zakłady wzbogacania rud, huty produkujące miedź w postaci katod i walcówkę miedzianą. Spółka jest największym producentem górniczym miedzi w Europie i należy do elitarnego grona 10 największych producentów miedzi na świecie. Według rankingu World Silver Survey 2025 spółka zajmuje 2. miejsce w globalnym rankingu największych producentów srebra. Należące do KGHM huty posiadają prestiżowe wyróżnienie Copper Mark, będące potwierdzeniem efektywnej i zgodnej z najwyższymi standardami produkcji hutniczej miedzi.

LISTA ARTYKUŁÓW

1697113237 cieplice termy kghm

Ruszyła budowa term uzdrowiskowych w Cieplicach

Uzdrowisko Cieplice rozpoczęło budowę term uzdrowiskowych dla kuracjuszy z całej Polski; ma powstać nowoczesna baza zabiegowa i hotelowa, basen z wodą termalną oraz zapleczem restauracyjnym - poinformował KGHM. Inwestycja ma kosztować ponad 60 mln zł i zostać zakończona w 2025 roku. W przesłanym w czwartek przez grupę KGHM komunikacie napisano, że na placu budowy trwają aktualnie

1455700880 wieza szybu gg 1 1

Kolejne spotkanie przyniosło porozumienie. Pikieta odwołana

We wtorek, 10 października, w Przedsiębiorstwie Budowy Kopalń PeBeKa w Lubinie zostało podpisane porozumienie pomiędzy zarządem spółki a przedstawicielami związków zawodowych. Porozumienie dotyczy m.in. zmian w zakresie zasad wypłacania nagrody rocznej oraz zmiany premii uznaniowej na regulaminową. W związku z tym planowana na środę, 11 września, pikieta nie odbyła się. Jak

Porozumienie miało być blisko, ale jednak będzie górnicza pikieta

Podczas ubiegłotygodniowego spotkania związków zawodowych z Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa i zarządu spółki miało dojść do zbliżenia stron. Jak jednak przekazali po kolejnym poniedziałkowym (9 października) przedstawiciele strony społecznej, te ustalenia są już nieaktualne. Związkowcy szykują się do pikiety. Jak poinformowali przedstawiciele przedstawiciele NSZZ

Premia wpłynęła na konta. Na początku nie było wiadomo, czy górnicy ją otrzymają

W poniedziałek, 9 października, pracownicy kopalni Polkowice-Sieroszowice otrzymali wyrównanie premii za sierpień. Wcześniej o wypłatę pełnej premii zwrócili się przedstawiciele związków zawodowych. „Informujemy pracowników Oddziału ZG Polkowice-Sieroszowice, że w dniu dzisiejszym z wynagrodzeniem za wrzesień, została wyrównana i wpłynęła na konto premia za miesiąc