KGHM POLSKA MIEDŹ

Kghm

KGHM Polska Miedź S.A. jest zintegrowanym producentem miedzi posiadającym własne surowce mineralne, kopalnie, zakłady wzbogacania rud, huty produkujące miedź w postaci katod i walcówkę miedzianą. Spółka jest największym producentem górniczym miedzi w Europie i należy do elitarnego grona 10 największych producentów miedzi na świecie. Według rankingu World Silver Survey 2025 spółka zajmuje 2. miejsce w globalnym rankingu największych producentów srebra. Należące do KGHM huty posiadają prestiżowe wyróżnienie Copper Mark, będące potwierdzeniem efektywnej i zgodnej z najwyższymi standardami produkcji hutniczej miedzi.

LISTA ARTYKUŁÓW

1609848797 uklad pixabay 02

KGHM i Bogdanka podpisały list intencyjny o współpracy przy projektach górniczych

KGHM Polska Miedź i Lubelski Węgiel Bogdanka podpisały list intencyjny o współpracy przy projektach górniczych. Współpraca ma dotyczyć m.in. zabezpieczenia dostępu do surowców kluczowych dla zrównoważonej transformacji - podał w poniedziałek, 9 października, w komunikacie KGHM. List intencyjny podpisano podczas Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego w Lublinie. W dokumencie

1696840963 zaglebie arena kghm

Stadion Zagłębia Lubin z nową nazwą

Stadion piłkarskiego Zagłębia Lubin dołącza do elitarnego grona obiektów sportowych posiadających sponsora i unikalną nazwę. Oficjalne nadanie nazwy KGHM Zagłębie Arena to efekt kilkumiesięcznej pracy związanej m.in. ze zmianami infrastrukturalnymi – informuje miedziowa spółka. Stadion Zagłębia powstał w 2009 roku. Przez ponad dekadę kibice na arenie w Lubinie byli świadkami

Bliżej porozumienia w górniczej spółce. Chodzi o nagrodę roczną i premię

W czwartek, 5 października, odbyło się kolejne spotkanie pomiędzy stroną związkową z Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa i zarządem spółki. Negocjacje dotyczą m.in. zmian w zakresie zasad wypłacania nagrody rocznej oraz zmiany premii uznaniowej na regulaminową. Jak poinformowali w komunikacie do załogi przedstawiciele NSZZ „Solidarność” oraz Związku Zawodowego

1696504158 centrum kghm

Górnicza spółka rozpoczęła budowę centrum szkoleniowego dla ratowników

KGHM rozpoczyna budowę „Centrum Szkoleniowego Medyczno- Wysokościowego” dla ratowników z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego w Sobinie. Z ośrodka i warsztatów m.in. z zakresu bezpiecznej pracy na wysokościach korzystać będą również pracownicy innych oddziałów KGHM oraz firm zewnętrznych wykonujących takie zadania na terenie miedziowej spółki - poinformowali