KGHM POLSKA MIEDŹ

Kghm

KGHM Polska Miedź S.A. jest zintegrowanym producentem miedzi posiadającym własne surowce mineralne, kopalnie, zakłady wzbogacania rud, huty produkujące miedź w postaci katod i walcówkę miedzianą. Spółka jest największym producentem górniczym miedzi w Europie i należy do elitarnego grona 10 największych producentów miedzi na świecie. Według rankingu World Silver Survey 2025 spółka zajmuje 2. miejsce w globalnym rankingu największych producentów srebra. Należące do KGHM huty posiadają prestiżowe wyróżnienie Copper Mark, będące potwierdzeniem efektywnej i zgodnej z najwyższymi standardami produkcji hutniczej miedzi.

LISTA ARTYKUŁÓW

1695898725 chile kghm

Uczniowie z Chile odwiedzili górniczą spółkę

Czworo uczniów z dwóch szkół zlokalizowanych w okolicy kopalni Sierra Gorda w Chile odwiedziło KGHM i Zagłębie Miedziowe. Młodzi ludzie pod opieką nauczycielki spędzili tydzień u rodzin z zaprzyjaźnionej gminy Gaworzyce. Goście odwiedzili też oddziały miedziowej spółki - poinformowali przedstawiciele KGHM. Zgodnie z planem wyjazdu, uczniowie spędzili tydzień, mieszkając u

1695711861 umowa kghm

Górnicza spółka na wodorowym szlaku transportowym

KGHM Polska Miedź, KGHM Metraco oraz Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w realizacji programu „Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy” - podały służby prasowe miedziowego koncernu. – To nasz kolejny krok w kierunku zrównoważonej produkcji i transformacji. Realizacja naszych celów strategicznych wymaga skoordynowanego działania

1695624126 stypendia kghm

Górnicza spółka wspiera sportowców

KGHM zainaugurował nową edycję programu stypendialnego dla sportowców „Miedziane Rywalizacje”. Finansowe wsparcie otrzyma aż 30 zawodników z całej Polski. Jak podały służby prasowe spółki, to największa liczba stypendystów od 2019 r., gdy program został uruchomiony. Lista sportowców została ogłoszona podczas oficjalnego otwarcia nowej hali lekkoatletycznej KGHM Ślęza Arena

Spółki należące do KGHM obniżyły taryfy za ciepło w Głogowie

Należące do KGHM spółki obniżył taryfy za ciepło w Głogowie (Dolnośląskie). Wniosek o obniżenie stawek trafił już do Urzędu Regulacji Energetyki, a niższa cena dla mieszkańców Głogowa ma obowiązywać od października i nie wzrośnie w kolejnym kwartale - podał w czwartek KGHM. Piotr Chęciński, dyrektor komunikacji korporacyjnej KGHM Polska Miedź S.A., podkreślił, że