KGHM POLSKA MIEDŹ

Kghm

KGHM Polska Miedź S.A. jest zintegrowanym producentem miedzi posiadającym własne surowce mineralne, kopalnie, zakłady wzbogacania rud, huty produkujące miedź w postaci katod i walcówkę miedzianą. Spółka jest największym producentem górniczym miedzi w Europie i należy do elitarnego grona 10 największych producentów miedzi na świecie. Według rankingu World Silver Survey 2025 spółka zajmuje 2. miejsce w globalnym rankingu największych producentów srebra. Należące do KGHM huty posiadają prestiżowe wyróżnienie Copper Mark, będące potwierdzeniem efektywnej i zgodnej z najwyższymi standardami produkcji hutniczej miedzi.

LISTA ARTYKUŁÓW

Górnicy z nagrodą, ale o połowę niższą niż postulowali związkowcy

Pracownicy Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa otrzymają jednorazową nagrodę w wysokości 1500 zł brutto. Pieniądze zostaną wypłacone do końca września. „Organizacja Zakładowa NSZZ Solidarność i Związek Zawodowy Pracowników Dołowych działające w Przedsiębiorstwie Budowy Kopalń PeBeKa SA w Lubinie informują, że na wczorajszym spotkaniu Zarząd Spółki częściowo

Górnicy z niepełną premią? Dyrektor kopalni podjął decyzję

Przedstawiciele związków zawodowych z kopalni Polkowice-Sieroszowice argumentowali, że mimo wykonania planu wydobycia, pracownicy nie otrzymali pełnej premii za sierpień. We wtorek, 12 września, dyrektor kopalni podjął decyzję w tej sprawie. „W związku z argumentami przedstawionymi przez kierownictwo rejonów GG-5, GG-6, GC oraz propozycją złożoną przez przedstawicieli siedmiu

KGHM kupił instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 50 MW

KGHM Polska Miedź kupił osiem instalacji fotowoltaicznych od spółki Projekt Solartechnik o łącznej mocy 50 MW - podała we wtorek komunikacie miedziowa spółka. Farmy kupione przez KGHM zlokalizowane są w województwach: dolnośląskim, łódzkim, pomorskim i wielkopolskim. Mateusz Wodejko, wiceprezes zarządu KGHM do spraw finansowych cytowany w komunikacie miedziowej spółki

Minister Sasin złożył kondolencje bliskim górnika, który zginął w kopalni miedzi w Lubinie

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin w piątek złożył kondolencje rodzinie i bliskim górnika, który zginął w następstwie wypadku w należących do KGHM Zakładach Górniczych Lubin. 43-letni górnik zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń. W piątek KGHM podała w komunikacie, że w Zakładach Górniczych Lubin doszło do wypadku, wskutek którego zmarł 43-letni górnik.