Pracownicy górniczej spółki z nagrodami. Pierwsza już w lipcu

fot: ARC

Poziom przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw po raz pierwszy, i to znacznie, przebił poziom 5,5 tys. zł

fot: ARC

Zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy pomiędzy organizacjami związkowymi i zarządem KGHM Zanam pracownicy spółki otrzymają dwie nagrody. Pierwsza ma zostać wypłacona już za kilka dni, natomiast druga w sierpniu.

Uzgodnień dokonano podczas spotkania zarządu spółki z organizacjami związkowymi, które odbyło się 27 czerwca br.

Jak wynika z informacji przedstawionej przez zarząd KGHM Zanam, uzgodniono uruchomienie funduszu nagród z przeznaczeniem na wypłatę nagród dla wyróżniających się pracowników spółki, będących w zatrudnieniu w dniu 1 lipca br. oraz legitymujących się ciągłością zatrudnienia w spółce przynajmniej od dnia 2 stycznia br. do dnia 1 lipca.

Mając na względzie motywacyjny charakter nagrody nie otrzymają jej pracownicy: będący w dniu wypłaty nagrody w okresie wypowiedzenia – za wyjątkiem wypowiedzenia z przyczyn leżących po stronie pracodawcy oraz będących wynikiem przejścia na emeryturę; wobec których będą toczyły się postępowania dyscyplinarne – w trakcie procedury rozwiązania umowy o pracę z winy pracownika oraz będący w dniu wypłaty nagrody na urlopie bezpłatnym i wychowawczym powyżej 30 dni.

Dla pracowników, którzy posiadają udzielone kary porządkowe, nagroda zostanie pomniejszona o 50 proc. Wypłata nagród nastąpi w terminie do 10 lipca w wysokości 1500 zł/etat brutto.

Oprócz tego uzgodniono uruchomienie funduszu nagród w kwocie 1000 zł/etat brutto z przeznaczeniem na wypłatę nagród dla pracowników, którzy w okresie 1 lipca 2023 roku – 30 czerwca 2024 roku nie posiadali absencji w wymiarze powyżej 7 dni roboczych (chodzi tutaj o absencje wynikające m.in. z chorobowego, urlopu macierzyńskiego, czy urlopu bezpłatnego). Warunkiem wypłaty nagrody jest pozostawanie w zatrudnieniu w całym okresie uprawniającym do nagrody czyli od 1 lipca 2023 – 30 czerwca 2024.

Ponadto dla pracowników, którzy w ciągu ostatnich 5 lat zatrudnienia w KGHM Zanam nie posiadali w/w absencji w wymiarze powyżej 7 dni roboczych oraz pozostawali w zatrudnieniu w całym okresie 1 lipca 2019 roku – 30 czerwca 2024 zostanie wypłacona dodatkowa nagroda w wysokości 500 zł/etat brutto. Wypłata w/w nagród zostanie zrealizowana w terminie do 10 sierpnia b

Strony ustaliły także, że powrócą do rozmów na temat dodatkowej nagrody specjalnej oraz nagrody stażowej/dodatku stażowego na spotkaniu we wrześniu 2024 roku.

KGHM Zanam to jeden z największych w Polsce producentów maszyn i urządzeń przeznaczonych do kopalni prowadzących wydobycie metodą głębinową. Spółka należy do Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.