Pracownicy górniczej spółki z nagrodami. Pierwsza już w lipcu

fot: ARC

Poziom przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw po raz pierwszy, i to znacznie, przebił poziom 5,5 tys. zł

fot: ARC

Zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy pomiędzy organizacjami związkowymi i zarządem KGHM Zanam pracownicy spółki otrzymają dwie nagrody. Pierwsza ma zostać wypłacona już za kilka dni, natomiast druga w sierpniu.

Uzgodnień dokonano podczas spotkania zarządu spółki z organizacjami związkowymi, które odbyło się 27 czerwca br.

Jak wynika z informacji przedstawionej przez zarząd KGHM Zanam, uzgodniono uruchomienie funduszu nagród z przeznaczeniem na wypłatę nagród dla wyróżniających się pracowników spółki, będących w zatrudnieniu w dniu 1 lipca br. oraz legitymujących się ciągłością zatrudnienia w spółce przynajmniej od dnia 2 stycznia br. do dnia 1 lipca.

Mając na względzie motywacyjny charakter nagrody nie otrzymają jej pracownicy: będący w dniu wypłaty nagrody w okresie wypowiedzenia – za wyjątkiem wypowiedzenia z przyczyn leżących po stronie pracodawcy oraz będących wynikiem przejścia na emeryturę; wobec których będą toczyły się postępowania dyscyplinarne – w trakcie procedury rozwiązania umowy o pracę z winy pracownika oraz będący w dniu wypłaty nagrody na urlopie bezpłatnym i wychowawczym powyżej 30 dni.

Dla pracowników, którzy posiadają udzielone kary porządkowe, nagroda zostanie pomniejszona o 50 proc. Wypłata nagród nastąpi w terminie do 10 lipca w wysokości 1500 zł/etat brutto.

Oprócz tego uzgodniono uruchomienie funduszu nagród w kwocie 1000 zł/etat brutto z przeznaczeniem na wypłatę nagród dla pracowników, którzy w okresie 1 lipca 2023 roku – 30 czerwca 2024 roku nie posiadali absencji w wymiarze powyżej 7 dni roboczych (chodzi tutaj o absencje wynikające m.in. z chorobowego, urlopu macierzyńskiego, czy urlopu bezpłatnego). Warunkiem wypłaty nagrody jest pozostawanie w zatrudnieniu w całym okresie uprawniającym do nagrody czyli od 1 lipca 2023 – 30 czerwca 2024.

Ponadto dla pracowników, którzy w ciągu ostatnich 5 lat zatrudnienia w KGHM Zanam nie posiadali w/w absencji w wymiarze powyżej 7 dni roboczych oraz pozostawali w zatrudnieniu w całym okresie 1 lipca 2019 roku – 30 czerwca 2024 zostanie wypłacona dodatkowa nagroda w wysokości 500 zł/etat brutto. Wypłata w/w nagród zostanie zrealizowana w terminie do 10 sierpnia b

Strony ustaliły także, że powrócą do rozmów na temat dodatkowej nagrody specjalnej oraz nagrody stażowej/dodatku stażowego na spotkaniu we wrześniu 2024 roku.

KGHM Zanam to jeden z największych w Polsce producentów maszyn i urządzeń przeznaczonych do kopalni prowadzących wydobycie metodą głębinową. Spółka należy do Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

JSW sprzedaje hotel Różany Gaj w Gdyni. Cena to 25 mln złotych

Jastrzębska Spółka Węglowa ogłosiła kolejny przetarg na sprzedaż hotelu Różany Gaj w Gdyni. Pierwszy raz węglowa spółka chciała go sprzedać już dziesięć lat temu.

GPW jako infrastrukturalny fundament Metropolii GZM. Rola wody w rozwoju miast i biznesu

W dyskusjach o rozwoju gospodarczym Górnego Śląska i Zagłębia najczęściej mówi się o ulgach podatkowych, uzbrojeniu działek czy sieci dróg. Rzadko jednak zauważa się czynnik krytyczny, bez którego żadna fabryka, strefa ekonomiczna ani osiedle mieszkaniowe po prostu nie mają prawa działać: stały i masowy dostęp do wody. W aglomeracji o tak gęstej zabudowie i specyficznej hydrogeologii, kluczową rolę technologiczną odgrywa Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów (GPW) S.A. w Katowicach – hurtowy dostawca, od którego zależy ciągłość funkcjonowania lokalnej gospodarki i samorządów.

Walcownia Blach Batory inwestuje 70 mln złotych

Nakładem 70 mln złotych Walcownia Blach Batory planuje wejść w segment produkcji blach o podwyższonej twardości. Będą produkowane w nowej technologii pomijającej obróbkę cieplną, co znacznie zmniejszy energochłonność procesu, a w konsekwencji zwiększy marże zakładu.  Inwestycja potrwa do końca 2027 r. 

„OZE-sroze. Węgla nam trzeba”, czyli kabaret posła Matusiaka

Poseł Grzegorz Matusiak znów postanowił o sobie przypomnieć w niekonwencjonalny sposób. W mediach społecznościowych umieścił nieco kabaretowe nagranie, w którym przekonuje, że „OZE-sroze” i „węgla nam trzeba”. Chyba zapomniał o tym za czyich rządów najbardziej spadło wydobycie węgla i zbudowano najwięcej OZE w historii Polski.