Ponad 6 tys. osób wzięło udział w programie górniczej spółki

1719499620 akademia kghm

fot: KGHM

Akademia KGHM ma na celu promocję prospołecznych programów oraz szkoleń dla mieszkańców, organizacji pozarządowych i szkół z Zagłębia Miedziowego

fot: KGHM

Zakończyła się kolejna edycja Akademii KGHM – programu edukacyjnego dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego, realizowanego przez lokalne organizacje pozarządowe. W tegorocznym cyklu w projektach szkoleniowych współfinasowanych przez miedziową spółkę wzięło udział blisko 6 tys. osób, w tym uczniów i rodziców.

Jak wskazali przedstawiciele KGHM, tegoroczne działania obejmowały nie tylko miasta Zagłębia Miedziowego, ale również mniejsze miejscowości takie jak Chojnów, Chocianów, Krotoszyce oraz miejscowości w województwie lubuskim, w tym Sulechów, Wschowa i Szlichtyngowa. Wszystkie programy Akademii KGHM mają na celu promocję prospołecznych inicjatyw i szkoleń, skierowanych do mieszkańców regionu, organizacji pozarządowych oraz szkół.

– Cieszymy się z wracających ze szkół pozytywnych rekomendacji programów profilaktycznych realizowanych w ramach Akademii KGHM. Potwierdza to bowiem, że są to ważne i potrzebne dla społeczności lokalnej działania. Zaangażowanie KGHM w ten obszar to przykład współpracy międzysektorowej, gdyż wspólnie z organizacjami pozarządowymi, samorządami oraz podległymi im jednostkami, staramy się reagować na różnorodne wyzwania współczesnego społeczeństwa – powiedziała Gabriela Jednorał, koordynatorka programu Akademia KGHM.

– Programy realizowane przez Akademię KGHM spotykają się z bardzo dobrym odbiorem w szkołach całego regionu, ponieważ ich tematyka dotyka aktualnych i narastających problemów, z którymi boryka się młodzież. Pomagają doskonalić wiele istotnych dla młodzieży kompetencji, a także uczą radzenia sobie z wszechobecnym stresem oraz wspierają budowanie poczucia własnej wartości – dodała Karolina Szmuc, ZDR3+ koło w Legnicy.

W ramach Akademii KGHM, realizowane są programy takie jak „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, „Leader 100”, „Archipelag Skarbów” i „Gwiazda Mocy” oraz wiele działań profilaktycznych.

W tym roku szkolnym ogromnym powodzeniem, blisko 3 tys. uczestników, cieszyła się Strefa Profilaktyki KGHM – autorski program organizacji pozarządowych z terenu Zagłębia Miedziowego. Główne założenia dofinansowanego przez miedziową spółkę projektu skierowanego do dzieci i młodzieży to bezpieczne zachowania w internecie, sztuka radzenia sobie ze stresem i różnego rodzaju formami przemocy. Program skierowany jest do uczniów klas 6-8 szkół podstawowych. Ta grupa młodzieży jest najbardziej narażona na powyższe zagrożenia. Spotkania z uczniami odbywały się w ramach godzin wychowawczych, z nauczycielami podczas rad pedagogicznych, a z rodzicami podczas wywiadówek.

Akademia KGHM ma na celu promocję prospołecznych programów oraz szkoleń dla mieszkańców, organizacji pozarządowych i szkół z Zagłębia Miedziowego. Od 2020 roku zrealizowanych zostało ponad 230 inicjatyw i programów.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.