Podwyżka i nagroda jednorazowa w Orlenie

1502108812 obajtek daniel energa

fot: Energa

- Elektromobilność to jeden z ważniejszych tematów dla państwa, a my jako grupa kapitałowa musimy być wszędzie tam, gdzie jest biznes. Miasto rozważa zakup autobusów elektrycznych, a my chcemy stworzyć infrastrukturę do ładowania aut - powiedział prezes Energi Daniel Obajtek

fot: Energa

PKN Orlen i organizacje związkowe porozumiały się ws. wzrostu wynagrodzeń w 2020 r. Porozumienie zakłada m.in. podwyżki dla pracowników w wysokości 300 zł brutto oraz wypłatę nagród jednorazowych w wysokości 3,5 tys. zł brutto - poinformował w sobotę, 29 lutego, Orlen.

Porozumienie przewiduje podwyżki obligatoryjne dla pracowników, z wyłączeniem dyrektorów, w łącznej wysokości 300 zł brutto, w podziale 150 zł brutto od 1 marca. i 150 zł brutto od 1 października. Ustalono również wypłatę nagród jednorazowych w łącznej wysokości 3 500 zł brutto.

Dodatkowo uzgodniono podwyżki uznaniowe, średnio 100,00 zł brutto na pracownika, które będą przyznawane od 1 lipca. Przeznaczenie środków na uznaniowy wzrost wynagrodzeń na takim poziomie ma na celu docenienie pracowników o wysokich kompetencjach oraz osiągających najlepsze wyniki w pracy - podkreśliła spółka.

Dzięki prowadzonemu przez obie strony dialogowi zmierzającemu do osiągnięcia wspólnego, satysfakcjonującego stanowiska, spotkanie zakończyło się osiągnięciem porozumienia - podkreśliła spółka w komunikacie. PKN Orlen podkreślił, że wynegocjowane warunki płacowe zostaną wdrożone po podjęciu przez zarząd spółki uchwały o zatwierdzeniu porozumienia.

"Wspólnie ze związkami zawodowymi wypracowaliśmy satysfakcjonujące dla obu stron warunki. Inwestujemy w naszych pracowników, ponieważ przekłada się to bezpośrednio na realizację celów biznesowych spółki. Jest to szczególnie ważne w kontekście realizowanych obecnie kluczowych dla przyszłości PKN Orlen inwestycji w strategicznych obszarach, czyli petrochemii, rafinerii czy energetyce" - powiedział cytowany w komunikacie prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Jak podkreślił, powodzenie projektów inwestycyjnych zależy od zaangażowania i kompetencji pracowników. "Dlatego przykładamy dużą wagę do warunków pracy, świadczeń socjalnych i wynagrodzeń, które motywują do podnoszenia kompetencji i realizacji stawianych celów" - zaznaczył Obajtek.

PKN Orlen poinformował również o deklaracji wzrostu miesięcznej składki podstawowej finansowej przez pracodawcę w ramach Pracowniczego Programu Emerytalnego do kwoty 210 zł miesięcznie. Każdy pracownik otrzyma w 2020 r. doładowanie Karty Zakupowej na kwotę 515 zł umożliwiającej dokonywanie zakupów na stacjach ORLEN. Uzgodniono również waloryzację dodatków określonych w zakładowym zbiorowym układzie pracy dla uprawnionych pracowników o wskaźnik 4,4 proc. od stycznia 2020 r.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Jak skrócić czas załadunku i rozładunku w magazynie? Sprawdź, jak zwiększyć wydajność

W sprawnie funkcjonującym magazynie każda minuta ma znaczenie. Im szybciej przebiega załadunek i rozładunek towarów, tym większa jest przepustowość obiektu, mniejsze ryzyko opóźnień i niższe koszty związane z przestojami pojazdów i pracowników. W dobie rosnących wymagań rynku logistycznego przedsiębiorstwa coraz częściej poszukują rozwiązań, które pozwolą usprawnić procesy przeładunkowe i zwiększyć efektywność całego łańcucha dostaw.

Polska drugim w UE producentem truskawek

Polska, po Hiszpanii, jest największym producentem truskawek w UE. Należą one do ulubionych owoców Polaków, są też chętnie kupowane przez odbiorców zagranicznych. W latach 2016-2025 eksportowano od 45 - 70 proc. krajowej produkcji truskawek - poinformował PAP Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Na konta górników ma wpłynąć dzisiaj dodatkowa nagroda roczna

Związki zawodowe działające w KGHM przypominają, że 22 czerwca ma zostać wypłacona dodatkowa nagroda roczna za 2025 rok. 9 czerwca odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które zatwierdziło sprawozdanie finansowe spółki.

W poniedziałek maksymalne ceny paliw: benzyna Pb95 - 5,94 zł za litr, diesel - 6,12 zł za litr

W poniedziałek, podobnie jak w sobotę i niedzielę, litr benzyny 95 kosztuje nie więcej niż 5,94 zł, benzyny 98 - 6,61 zł, a oleju napędowego - 6,12 zł. Cena maksymalna wszystkich rodzajów paliw jest niższa niż w piątek.