Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Górnictwo będzie z nami zawsze
18 września 2020
Górnicy w Czechach obchodzili swoje święto
7 września 2020
Sytuacja górnictwa nie jest łatwa
4 września 2020
Solidarność to drugie imię Polski
3 września 2020
Śląskie stawia na elektromobilność
3 września 2020
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
23 lipca 2019 Polska Agencja Prasowa

Górnictwo: 1 sierpnia zostaną wypłacone nagrody w PGG

Nagroda obejmie wszystkich pracowników zatrudnionych na dzień 30 czerwca 2019 roku
fot: Jarosław Galusek/ARC

1 sierpnia blisko 42-tysięczna załoga Polskiej Grupy Górniczej (PGG) otrzyma jednorazową nagrodą pieniężną w wysokości od 900 zł do 1550 zł brutto, w zależności od miejsca zatrudnienia - wynika z informacji przekazanych pracownikom kopalń PGG.

Ubiegłoroczny zysk netto największego polskiego producenta węgla kamiennego wyniósł - jak informowała w marcu spółka - 493 mln zł. Przedstawiciele górniczych związków wyrażali wówczas nadzieję, że część wypracowanych przez załogę środków trafi do górników w postaci jednorazowej nagrody. Z decyzjami w tej sprawie zarząd spółki czekał jednak do lipca, chcąc przeanalizować wyniki osiągnięte przez firmę w pierwszym półroczu.

Ostatecznie zarząd PGG zdecydował - o czym oficjalnie poinformowano w kopalniach - że 1 sierpnia górnicy dołowi otrzymają po 1550 zł, pracownicy zatrudnieni na stanowiskach robotniczych na powierzchni (w tym załoga zakładów przeróbki mechanicznej węgla) 1200 zł, a pracownicy administracji 900 zł.

- Nagroda obejmie wszystkich pracowników zatrudnionych na dzień 30 czerwca 2019 roku, czyli około 42 tys. osób - poinformował PAP rzecznik PGG Tomasz Głogowski. Oficjalnie przedstawiciele spółki nie podają kwot nagrody ani łącznych kosztów tego świadczenia w spółce, traktując te informacje jako wewnętrzne sprawy przedsiębiorstwa.

W ocenie PGG, nie ma zagrożeń dla wypłaty wszystkich należnych pracownikom świadczeń, w tym nagrody rocznej (tzw. czternastej pensji) czy premii barbórkowej.

- Pracownikom wypłacono "czternastkę" za 2018 r., a części pracowników, którzy tak zadeklarowali, wypłacono także część "czternastki" za rok 2019 - na razie pierwszą ratę. Na dzień dzisiejszy "barbórka" jest niezagrożona - zapewnił rzecznik.

Zatrudniająca obecnie ok. 42 tys. osób PGG wydobyła w 2018 r. 29,7 mln t węgla, osiągając 493 mln zł zysku netto wobec 86 mln zł zysku rok wcześniej oraz 332 mln zł straty w roku 2016. Przychody spółki ze sprzedaży wyniosły 9 mld 371 mln zł. Wskaźnik EBITDA osiągnął w ub. roku wartość 2 mld 635 mln zł wobec niewiele ponad 2 mld zł w roku 2017 i 582 mln zł rok wcześniej. Wielkość nakładów na inwestycje wzrosła w ubiegłym roku w PGG o jedną trzecią, do ponad 2,4 mld zł.

Największym obecnie akcjonariuszem PGG jest PGNiG Termika (po ponad 20 proc. akcji), a następnie Węglokoks (ponad 18 proc.), PGE GiEK, Energa Kogeneracja i Towarzystwo Finansowe Silesia (każdy po ponad 15 proc.), a także FIPP FIZAN i Enea (po ok. 7,6 proc.). Jedna akcja Grupy należy bezpośrednio do Skarbu Państwa.

15 lipca jednorazową nagrodę pieniężną otrzymała także blisko 22-tysięczna załoga Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Pracownicy zatrudnieni pod ziemią dostali 6,2 tys. zł brutto dodatkowej nagrody, pracownicy działu przeróbki mechanicznej węgla 5 tys. zł, a pozostali pracownicy zatrudnieni na powierzchni 4,3 tys. zł brutto. Świadczenie przysługiwało wszystkim zatrudnionym w JSW w dniu 30 czerwca tego roku. Porozumienie ws. wypłaty nagrody zakończyło spór zbiorowy w firmie.

Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.

REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (23) pokaż wszystkie
  • Hajer B-ce 29 lipca 2019 08:18:18
    Profile Avatar

    493 mln zysku a na premie przeznaczyli ok 60 tysiecy., normalnie kpina. Ciekawe jakie sobie (...) premie przyznali za siedzenie na tyłkach. I jeszcze ta różnica w pgg się chwalą że 1500 a w JSW po 6200 cos tu (...) jest nie halo.

  • Pejperr 26 lipca 2019 00:22:18
    Profile Avatar

    Załoga z KHW S.A. przeszła pod PGG . Zarząd PGG ogłosił Zasady Płac UKRACAJĄC wszystko co sje da na poczet rzekomo lepszej pęsji może i troszke BYŁO!!!!lepiej a teraz Nędza i rozpacz!! Uważam że do póki jest to państwowe to tak będzie!! 1-no wielkie złodziejstwo 1000-ludzi pracuje na dole utrzymując 3000-ludzi oczywiście są także pisani jako dołowcy!! Żenada!

  • olo 25 lipca 2019 12:53:31
    Profile Avatar

    Myśle że dyrektor ds pracowniczych zniesie lewe stanowiska dla sekretarek w zwazkach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • kawasaki 24 lipca 2019 21:36:41
    Profile Avatar

    Jak pracuje od początku lipca tez dostanę ?

  • Lol12344 24 lipca 2019 17:55:52
    Profile Avatar

    Za 19 dni pracy ile chcesz zarobic

  • olo 24 lipca 2019 14:50:20
    Profile Avatar

    Do Maciaszczyka Ja nie płace na związki sekretarki sa oddelegowane by paryzć tyłek i kawe a do pracy przyjmuje sie nowych bo nie ma kto obslugiwac PGG family

  • Przemek 24 lipca 2019 14:32:52
    Profile Avatar

    Chamstwo złodziejstwo. Te całe pgg to ludzi ma za nic a na stolikach tylko kasę trzepia. Ludzie zwykły górnik to po 3 góra 4 tysięce zarobi. Za niedługo to wszyscy oleja takiego pracodawcę z tymi śmiesznym wypłatami. I ta premia śmiechu warte. Ze się jeszcze wszyscy nie zebrali do strajku to się dziwię.

  • hajer przodowy 24 lipca 2019 12:33:16
    Profile Avatar

    Dlaczego pracownicy kopalń będących na minusie(wszystkie kopalnie byłego K.H.W)również dostaną premie?Czy to będzie ich zachęcało do lepszej pracy?Premia powinna być zależna od wyników danej kopalni a nie od czy się stoi czy się leży 1550 się należy.

  • Maciaszczyk 24 lipca 2019 12:05:36
    Profile Avatar

    Olo beczycie kwiczycie a wystarczy opuścić szeregi związków i samo się skończy siedzenie na stołku i płacenie sekretarką!Co chyba że szkoda chwilóweczki i wycieczki na grzyby?!

  • olo 24 lipca 2019 11:03:30
    Profile Avatar

    Najwięcej dajcie sekraterkom w zwiazkach oddelegowanym na ziemowicie, bo sie narobiły przy parzeniu kawy

  • Emeryci JSW 20152017 24 lipca 2019 06:56:25
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • ryl 23 lipca 2019 23:14:31
    Profile Avatar

    Co godocie jak mi się wszystko zgadzo

  • Wieczorek 23 lipca 2019 21:51:09
    Profile Avatar

    Droga redakcjo, jakie premie? Dwie wypłaty tj. za maj i za czerwiec uwalone po około 500zł. Pewnie za lipiec wezmą jeszcze 500 i wyjdą na 0, a propaganda sukcesu dalej będzie trwać w najlepsze.

  • Jan 23 lipca 2019 21:15:19
    Profile Avatar

    Macie racje chłopaki,półroczny emeryt z chwałowic,pozdr.

  • Penzjonista 23 lipca 2019 20:36:58
    Profile Avatar

    Ciekawe kiedy i czy w ogóle oddadzą 70 % czternastki za 2017 które są winni już parę lat ludziom wypłacili 30 % a o reszcie zapomnieli.

  • wydymany z deputata 23 lipca 2019 19:34:48
    Profile Avatar

    kazdemu zamiast premi dac wiadro wegla i klocek ,,a tym ze zwiazkow dodatkowo po bulce i kilo zwyczajnej

  • Adam 23 lipca 2019 18:56:05
    Profile Avatar

    Przez 2-3 miesiące wynagrodzenia obniżone i już jest na premię. W JSW kobiety pracujące na przeróbce maja roczny dochód wyższy niż górnicy pracujący pod ziemią w PGG. Wynagrodzenia w PGG sięgają dna, nawet sprzątaczka w jednym z banków zarabia więcej.

  • ivo 23 lipca 2019 17:38:46
    Profile Avatar

    Jakie zyski? Od trzech miesięcy tną wypłaty, więcej ukradli pracownikom niż te premie są warte

  • Pinech 23 lipca 2019 16:55:22
    Profile Avatar

    Niech dają zarobić A nie jakieś śmieszne premie

  • Daniel 23 lipca 2019 16:24:24
    Profile Avatar

    Polityka khw okroić wypłaty żeby było na tzw. Premie. A w gazetach, portalach i tv sieją propagande że górnicy dostają premie. Związki zawodowe za brame opłacone szma...

  • RADA 23 lipca 2019 16:02:19
    Profile Avatar

    RACJA!!!!!!!!!! Oddać wypłaty, a potem możne być mowa o premii!!! Zarząd myśli ze ma do czynienia z idiotami, nazbierają kasy na niby premie z NASZYCH obniżonych wypłat, po czym szczycą się jak to pięknie zarządzają- napiszcie jeszcze do premiera żeby was docenił!! Co za ludzie... sklepem spożywczym zarządzajcie a nie tak firmą, a i tak nie jestem pewny czy by nie upadł!

  • Black 23 lipca 2019 16:01:04
    Profile Avatar

    Nagrody? To jakaś kpina chyba...!! Niech oddadzą najpierw kasę którą nam zabrali z wypłat!! Większość ludzi po około 500 złoty mniej na wyplatach dostało!

  • Krecik 23 lipca 2019 15:23:16
    Profile Avatar

    Dopiszcie jeszcze że zabrano nam przez ostatnie trzy miesiące po około 1500 netto Pewnie związkowcom nie!Ja nie chcę żadnej premii z PGG chcę tylko żeby nie zabierali mi co moje a te 1550 brutto niech sobie wsadzą.... Związkowcy za bramę organizować wycieczki dla pseudo górników!

  • PNCLA
    user