Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
TU rodziła się Solidarność!
1 lipca 2020
Zdegradowane, pohutnicze tereny zmienią się w dzielnicę marzeń
25 czerwca 2020
W rocznicę powstania Solidarności
25 czerwca 2020
Górnicy nie hejtują, górnicy ratują
25 czerwca 2020
Na Śląsku odprawiono msze w intencji górników
14 czerwca 2020
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
22 grudnia 2016 Portal gospodarka i ludzie Portal górniczy, PAP autor: WIG

Górnictwo: KHW zamierza realizować przyjętą strategię

- Zasadniczym celem jest realizacja planu zmierzającego do zapewnienia długofalowego, rentownego funkcjonowania kopalń zespolonych Murcki-Staszic i Mysłowice-Wesoła, wydobywających węgiel o jak najlepszych parametrach jakościowych - stwierdził prezes KHW Tomasz Cudny
fot: Witold Gałązka/ARC

Katowicki Holding Węglowy po połączeniu z Polską Grupą Górniczą będzie realizował wdrażaną już strategię, która zmierza do podniesienia efektywności wydobycia w dwuruchowym modelu (duża kopalnia zespolona Murcki-Staszic i kopalnia Mysłowice-Wesoła) - powiedział prezes KHW Tomasz Cudny.

- Wysiłki podjęte przez zarząd KHW nie polegają na "gaszeniu pożarów". Mamy plan doprowadzenia jak najszybciej kopalni Mysłowice-Wesoła do długofalowego funkcjonowania w oparciu o trzy ściany i najlepszy węgiel oraz zbudownia rentownej, dużej kopalni zespolonej Murcki-Staszic - mówił w czwartek prezes KHW.
- Nasze działanie polega m.in. na pozyskiwaniu sprzętu z kończących eksploatację miejsc i takim rozcinaniu najlepszych pokładów siodłowych węgla, jakie mamy, aby jak nalepiej zazębiało się wydobycie z nich w przyszłości - mówił Tomasz Cudny i dodał: - Tego nie da się osiągąć w miesiąc czy dwa. Głęboko wierzę, że od kwietnia przyszłego roku odczujemy dodatni efekt tych wszystkich prac. 

W poniedziałek (19 grudnia) wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski podał, że po planowanej na marzec 2017 roku fuzji PGG i KHW holding stanie się tzw. ruchem, czyli wyodrębnioną częścią PGG. W czwartek (22 grudnia) w rozmowie z PAP i Trybuną Górniczą prezes KHW ocenił, że taka formuła połączenia oznacza, iż przyjęta dla KHW strategia będzie nadal realizowana w ramach PGG.

Obecnie holding składa się z czterech kopalń: Murcki-Staszic, Mysłowice-Wesoła, Wujek (wraz z rudzką częścią: Śląsk) oraz Wieczorek. Plan zakłada, że docelowo węgiel z kopalń Wieczorek i Wujek będzie wydobywany, dzięki połączeniom i podziemnej odstawie, z wykorzystaniem infrastruktury kopalni Murcki-Staszic; wówczas z trzech obecnych zakładów przeróbczych pozostanie jeden - tym samym trzy kopalnie staną się jedną kopalnią zespoloną. Zbędny majątek ma trafić do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK).

Zgodnie z wcześniejszymi, wstępnymi ustaleniami ze stroną społeczną, w SRK w końcu przyszłego roku ma znaleźć się też rudzka część kopalni Wujek (ruch Śląsk). Jej przekazanie do spółki restrukturyzacyjnej może nastąpić po wyeksploatowaniu węgla z obecnie istniejącej oraz dwóch przygotowywanych nowych ścian wydobywczych - pierwsza z nich ma ruszyć w marcu przyszłego roku, druga w maju. Eksploatacja ma zakończyć się przed końcem 2017 r.; wtedy też Śląsk ma trafić do SRK.

Strona 1 z 3
1
2
3
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (21) pokaż wszystkie
  • edek 3 stycznia 2017 20:59:57
    Profile Avatar

    Najśmieszniejsze są te "mega"kopalnie spalona wesoła i nieudolny Staszic hahaha po 5 tyś ludzi i max po 2 ściany hahaha Nieopłacalny Wieczorek,Wujek+Śląsk po niecałe 2 tyś załogi i też po 2 ściany a na Śląsku wszytko wysokokoksujacy...

  • wesola 28 grudnia 2016 14:11:29
    Profile Avatar

    Kiedy placa 14? oczywiscie nam dolowcom a nie tym darmozjadom (dyspozytorom, inspektorom, administarcji, planistkom!)

  • pedro 27 grudnia 2016 20:12:00
    Profile Avatar

    I jeszcze ta afera szynkowa na wujku

  • szczepan 27 grudnia 2016 09:31:39
    Profile Avatar

    To ze khw sie utrzymało przez ten ro k to i tak ogromny sukces. Byli w sytuacji podbramkowej i musza scinac niektore koszty by moc wyjsc na prosta. Dzisiaj jedyna droga bedzie ograniczenie załogi i zwiekszenie wydobycia tak jak to ma miejsce w prywatnych kopalniach typu silsia

  • adam 27 grudnia 2016 09:29:28
    Profile Avatar

    Wiedzieliscie ze do tego dojdzie, temat 14 jest na tapecie od poł roku i trzeba niestety podjac takie działania zeby ratowac miejsca pracy. Generalnie jak sie komus nie podoba to pracy w tym kraju nie brakuje.

  • mirek 27 grudnia 2016 09:15:59
    Profile Avatar

    Akurat połączenie pgg i khw moze wyjsc obu społkom na dobre, jednak khw musi wyjsc z jak najlepiej. Dlatego niektore ograniczenia sa konieczne

  • wojtas 27 grudnia 2016 09:15:07
    Profile Avatar

    Jakos przez lata gornikom nie przeszkadzało ze zwiazki robia sobie z tej spolki baze turystyczna. To teraz nie płaczcie, i tak o was dbaja i staraja sie wam zapwnic prace

  • Paweł30 24 grudnia 2016 12:23:48
    Profile Avatar

    Skoro decyzja zapadła że Śląsk do SRK to po co piszecie jakieś niepotrzebne: dlaczego, przecież jest tam dobry węgiel itp. Powinniście się cieszyć że jest jakieś wyjście dla KHW czyli połączenie go z PGG. Teraz każdy ma samochód i wszędzie można dojechać więc nie płaczcie już .

  • light 23 grudnia 2016 19:01:04
    Profile Avatar

    Dziękujemy związkom za to ze tylko w górnictwie prawo może działać wstecz (odrabianie L4...) nic z tym nie robicie a teraz zabrana 14 Zostaniecie sami i wasza grupa/trupa wycieczkowa!!!!My wynajmiemy kancelarie adwokaca i będziemy mieć zetelna ochrone prawną!

  • płacowiec 23 grudnia 2016 17:55:43
    Profile Avatar

    W KHW w tym roku 14 stki nie bedzie, to efekt połączenia z pgg i dobrej zmiany : )

  • Zaciekawiony 23 grudnia 2016 16:43:34
    Profile Avatar

    Co wy chcecie od Prezesa khw ? Jest to najwyższej klasy fachowiec. Wieloletni pracownik KHW i dyrektor kopalni. Taki fachura to zapewnienie dalszego rozwoju i rozkwitu górnictwa węglowego połączonych spółek . Ma Pan moje poparcie

  • KWK ŚLĄSK 23 grudnia 2016 12:48:56
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • wyje 23 grudnia 2016 10:55:22
    Profile Avatar

    Te górnictwo nigdy nie wyjdzie na prosta. Pewnie zostawia cala administracje khw ( przechowywalnia dla nie udacznikow) z ul. Damrota i caly ten niepotrzebny CUW. Z jakiej paki babki z CUWu i z biur khw maja barborke i 14tke jak oni nic z zawodem górnika związanego nie maja. Nadsztygarow emerytów tez pewnie im poprzedluzaja haha Daremni jesteście i tyle jesteście tak daremni jak nasi inspektorzy z kopalń z działów nieprodukcyjnych takich jak acp, ipp, epi, ipi,ez i dyspozytorzy ( na jednym telefonie dwóch siedzi hahah)

  • Jorg 23 grudnia 2016 09:52:16
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • PISOWI MÓWIMY NIE 23 grudnia 2016 07:24:45
    Profile Avatar

    Nie dajcie się chłopy z KHW. Z górników z Makoszów traktują jak śmieci. JSW to mafia miało być tylko przenoszenie Knurów- Szczygłowice. A prawda jest taka, że finalnie garstka tam zostanie, a reszta do miesiąca ma być przenoszona na inne kopalnie JSW i to te najbardziej odległe! Z wami przy takich przenoszeniach zrobią to samo

  • ja 23 grudnia 2016 07:18:05
    Profile Avatar

    To samo chcą zrobić z Makoszowami, czyli LIKWIDACJA!!! Łączenie kopalń to nic innego jak cicha likwidacja jednej, a druga przyjmuje pokłady. Na tej pierwszej kopalni zostaje tylko ta część, która służy dołowcą reszte zrównają z ziemią. Nikt nie myśli co się stanie z ludźmi którzy pracują na powierzchni na tych zakładach. Wywalą ich na bruk? Czy tylko wywalą na kopalnie oddaloną o 60km, żeby się ludzie sami zwolnili?

  • Grzegorz 22 grudnia 2016 23:36:33
    Profile Avatar

    Ja się pytam gdzie są związki ? Co im prezes i minister obiecał za zgode na likwidacje ruchu Śląsk czy nie codzi czasem o ich firemki takie jak Górnicza Spółdzielnia które wyciągają kase z KHW Dlaczego minister po połączeniu PGG i KHW nie likwiduje zarządu i cuw-u gdzie tu oszczędność .Odwołać Cudnego wywalić zarząd na kopalnie. Precz z kolesiostwem polityków , zarządu i psełdo związków Ludzie walczmy o nasze kopalnie !!!

  • pracownik KHW 22 grudnia 2016 21:36:12
    Profile Avatar

    W poprzednim artykule pisze pan prezes ze nie ma znaczenia szyld pod jakim sie pracuje. Dla pana i panu podobnych nie ma to pewne, ale ma dla tych którzy tworzyli tą spólke i jej historię, tworzyli jej wielkość. dla których KHW znaczy marka, uznanie ,tradycja, i jakość .Zapewniam że ten szyld ma znaczenie. To kawał dobrego śląskiego górnictwa które teraz dzięki takim górnikom odchodzi w zapomnienie. Nie ważne pod jakim szyldem, nie ważne gdzie z kim i jak, ważne że zarobimy i będziemy sie mieli dobrze a tradycja, historia ???? teraz my ją tworzymy, Tworzymy nowe racjonalne górnictwo oparte na tradycji likwidowania wszystkich i wszystkiego. Smieszny zarząd i śmieszna ale jakże tragiczna historia tej potężnej firmy .

  • rylzlzasu 22 grudnia 2016 20:12:51
    Profile Avatar

    Mam nadzieje że członkowie rady nadzorczej khw juz są zdrowi...i zrobią z tym Cudnym Panem to co nalezało zrobić miesiąc temu!!! właśnie dziś zarząd zagarnął pieniążki z funduszu płac tego "nierentownego Wujka-Śląska" i zamierza nimi obdzielić bractwo z megakopalni!!! Wesołych Świąt!!!

  • jochan 22 grudnia 2016 19:02:06
    Profile Avatar

    Oj trzeba cię będzie chłopie wymienić likwidatorze kopalń

  • Tomek 22 grudnia 2016 18:25:12
    Profile Avatar

    No tak zrobcie najlepszy wegiel na slasku zalejcie zlikwidujcie a same hasie wybierejcie na innych kopalniach . Co wam slask przeszkadza moze byc samodzielna kopalnia ktora i tak miesiecznie przynosi 8mln zysku a wegiel woza na wesola i stasicz i tam go sprzedawaja.. Ludzie obudzcie sie zamknac cos co przynosi zyski !!!

  • RFOYN
    user