Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Pamięć o górnikach z Halemby
21 listopada 2020
Unijne środki na górniczą aktywizację zawodową
19 listopada 2020
Tauron promuje nowoczesny patriotyzm
10 listopada 2020
Święto Niepodległości w cieniu pandemii
10 listopada 2020
Bagno było niegdyś kopalnią
7 listopada 2020
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
23 stycznia 2015 Polska Agencja Prasowa

Węglokoks: przejmowane kopalnie mogą być rentowne do końca roku

- Myślę, że w lutym możemy przejąć sześć kopalń (cztery rybnickie oraz Bobrek i Piekary). Zakładamy, że wszystkie one mogą do końca roku wyjść na wynik zero plus, przy założeniu, że ceny węgla mocniej nie spadną - powiedział prezes Węglokoksu Jerzy Podsiadło
fot: Jarosław Galusek/ARC

Węglokoks liczy, że w lutym będzie mógł przejąć łącznie sześć kopalń Kompanii Węglowej. Zakłada, że dzięki zmianom w ich organizacji wszystkie one będą rentowne do końca roku, jeśli na rynku węgla nie będzie dalszego spadku cen - poinformował Jerzy Podsiadło, prezes Węglokoksu.

Plan naprawczy dla Kompanii Węglowej zakłada, że do nowej spółki celowej utworzonej przez Węglokoks, tzw. "Nowej Kompanii Węglowej" powinny zostać wniesione jej perspektywiczne i rentowne kopalnie. W pierwszej kolejności mają to być cztery kopalnie, tzw. rybnickie.

- Jesteśmy w trakcie tworzenia spółki celowej. Ogłosiliśmy konkurs na czterech członków zarządu. Myślę, że do początku lutego rozstrzygniemy go i wtedy formalnie złożymy wniosek o rejestrację spółki do sądu. Ta spółka wykupi na początek od Kompanii Węglowej cztery kopalnie: Chwałowice, Jankowice, Marcel i Rydułtowy-Anna. Chcemy jak najszybciej podpisać umowę przedwstępną, pewnie jeszcze w styczniu, tak aby w lutym dokonać przedpłaty gotówkowej - powiedział prezes Węglokoksu.

- Transakcja będzie uzupełniona o kompensatę długów. Nasz udział w programie obligacyjnym Kompanii Węglowej to 500 mln zł, do tego przedpłaty na eksport wyniosły 330 mln zł, co daje łącznie 830 mln zł. To wyczerpuje temat środków na tę transakcję - dodał.

Poinformował, że Węglokoks przeprowadził już due diligence rybnickich kopalń.

Strona 1 z 6
1
2
3
4
5
6

Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.

REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (27) pokaż wszystkie
  • kazio 7 lutego 2015 18:44:52
    Profile Avatar

    węglokoks przyjrzy sie makoszową czy ewentualnie kupi a może nie poco mu tyle kopaln, dlaczego oszókuja górników z makoszów to jest jawne walenie w .... zlodzieje

  • hajna 26 stycznia 2015 23:50:19
    Profile Avatar

    śmiała inicjatywa węglokoksu oby im się udało bo tylko spokój bezpieczeństwo i pewna praca dają ludziom nadzieję na normalne życie.

  • buagr123 25 stycznia 2015 21:06:09
    Profile Avatar

    Niech prezes napisze co z absolwentami szkol gorniczych

  • martin 24 stycznia 2015 06:53:43
    Profile Avatar

    Artykuł napisano bardzo enigmatycznie. Raz Piekary są w Nowej KW raz w SRK. Czy ilość kopalń to 14, czy 16 po rozłączeniu Bobrek-Centrum i Sośnica-Makoszowy. Jeśli do NKW najpierw przechodzą 4 rybnickie + 2 - Piekary i Bobrek a potem energetyka wciągnie jeszcze 6 to razem 12. Następnie jest wzmianka, że chcą jeszcze co najmiej dwie czyli 14, ale nie wiadomo o kogo chodzi i czy odnosi się to do ilości kopalń 14 czy 16. Ani mru mru na temat kopalń rudzkich-Pokój, Bielszowice, Halemba.

  • Zorientowany 24 stycznia 2015 06:27:57
    Profile Avatar

    Panie prezesie Węglokoksu niech pan tutaj nie kreuje się na wielkiego zbawcę KW SA To między innymi działalność pańskiej firmy doprowadziła do upadku KW SA Proszę wytłumaczyć wszystkim dlaczego kupujecie węgiel od KW po mocno zaniżonych cenach m.n z KWK Brzeszcze po 122 do 128 zł /tone. Nie wierzę w pana zdolności do zarządzania kopalniami, jeżeli je przejmiecie to szybko doprowadzicie do ich upadku,bo nie będziecie zarabiać na handlu węglem z tych kopalń.Może o to panu chodzi?

  • orio 24 stycznia 2015 02:28:50
    Profile Avatar

    Poza tym stanowisko nadsztygara nie wzięło się z nikąd, bo w przyrodzie wszystko ma swoją przyczynę, i nie jest takie całkiem bez sensu. Taka, a nie inna struktura rozkłada obowiązki i zakres odpowiedzialności w skomplikowanym i wymagającym prowadzeniu ruchu kopalni, gdzie nieustannie ściera się konieczność zachowania bezpieczeńswa przeciwko chęci zysku. Górnicy zachęcam do nabycia kwalifikacji, co nie jest jakieś specjalnie skomplikowane, i spróbowania pracy w dozorze,

  • andrzej 23 stycznia 2015 22:41:48
    Profile Avatar

    Jak tak sobie czytam i widzę, jak górnicy narzekają na nadsztygarów, nadsztygarzy na górników, może się jeszcze jakimś sztygarom zaraz dostanie...to się wcale nie dziwię, że 99% Polaków sklina na górników, ze mają to i owo a wcale nie pracują ciężej niż np pracownik na budowie co czy mróz -20 czy upał +35 - robić musi. Wy się po prostu niczym nie różnicie od całej reszty, wy się jak sabaki "żrecie" między sobą. A póki przepisy nie będą upraszczane to nadszt. i kierownik będą potrzebni.

  • red 23 stycznia 2015 20:18:30
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • des 23 stycznia 2015 20:12:12
    Profile Avatar

    dani nie gadaj mi ze nadsztygar ma taka ciężką prace macie swoich pisarzy co wszystko robią a wy tylko podpis i tyle Jak ktoś z was się pomyli np; z chodnikiem nie w tym miejscu albo zły kierunek to nikt za to nie odpowiada a jak coś górnik zrobi to zaraz do nagany i butel na całego no i kierownicy święte krowy o 8:00 zjechać a o 11;30 wyjechać za co pobierają pensje tu powinni szukać oszczędności

  • jo 23 stycznia 2015 20:10:12
    Profile Avatar

    oczom nie wierze!!!!cztery kopalnie rybnickie do końca roku mogą wyjść na plus?????to jakieś kpiny!!!!z tych czterech kopalń wiadomo marcel był najlepszy,rydułtowy-anna też całkiem nieżle, jankowice i chwałowice tez powoli wychodzą na prostą, i ktoś chce je sprzedać za 830mln złotych?to jest jakiś śmiech na sali

  • Piotr Szczygieł 23 stycznia 2015 19:15:30
    Profile Avatar

    I właśnie w takich chwilach modlę sie do Boga i dziękuje że zesłał nam na Helembe swojego syna Jana Drogosia który nas uchronił od najgorszego i pokazał całej kompani ze da się podniesc z dna i zarabiac na kopalni.

  • młody oburzony 23 stycznia 2015 16:33:55
    Profile Avatar

    Gościu SOŚNICA otwarłeś mi oczy! Zdumiewające że uwierzyliśmy temu Panu i jeszcze skandowaliśmy na jego cześć. Robił z kompanią interesy a wyzyskiwał na potęgę brać górniczą! Tfu! Czy powinien reprezentować nas? Na pewno nie, i na pewno nie jest godzien zaufania.

  • SOŚNICA 23 stycznia 2015 16:18:05
    Profile Avatar

    Przepraszam chodziło o ,,Delegacja za milion chłopcy pojechali się napić"z panem POSTOLSKIM

  • SOŚNICA 23 stycznia 2015 15:49:52
    Profile Avatar

    Szanowny kolego Ciekawy nie jest tajemnicą że Pan prezes KW SA rządzi obecnie w firmie powiedział swoje i tak ma być jest również pan dyrektor który życzy sobie spokoju dlaczego wypisujesz bzdury trzeba było nie hulać za Woltera TRZA BYŁO POGŁĘBIĆ szyby tak jak na Sośnicy do poziomu 950m ,wyremontować płuczke i stacje odmetanowania wraz z agregatem 2MWe . polecam artykuły w wyszukiwarce google ,,SZef związkowiec , a nie płacił pracownikom" ,, Trzy twarze Chwiluka" i ,,Wycieczka za milion"

  • doc 23 stycznia 2015 13:47:50
    Profile Avatar

    Ja tu czegoś nie rozumiem, skoro Węglokoks stanowi spółkę skarbu państwa i Kompania Węglowa także, to na czym ma polegać ta transakcja kupna-sprzedaży? Pan P. wyraźnie mówi o kupnie czterech rybnickich kopalń oraz dokonaniu w lutym przedpłaty gotówkowej. Skąd ta gotówka i komu zostanie przekazana? Bo wygląda na to, że skarb państwa kupuje coś od siebie i sam sobie za to płaci, czyli tak gdybym przekładał kasę z jednej kieszeni do drugiej. Proszę mnie oświecić.

  • Reviersteiger 23 stycznia 2015 12:21:07
    Profile Avatar

    Dani, naprawdę przeraża, że do naprawy tego GWK w RP powołają osoby, instytucje etc. które do tego stanu doprowadziły - podobnie jak przy masowych wypadkach: osoby,instytucje, które planowały badają powody... Szkoda, że nie możemy porozmawiać...

  • elu 23 stycznia 2015 11:58:06
    Profile Avatar

    W biurze niech pracuja sekretarki za 3000zł a nie nadsztygarzy za 8000 albo lepiej. Banda darmozjadów

  • dani 23 stycznia 2015 11:50:05
    Profile Avatar

    Reviersteiger- biurokracja nie jest wymysłem dozoru wyższego tylko rządzących tym krajem. Siedzę w tym po uszy i wiem jak to wyglada - wszystko musi byc na pismie...

  • Ciekawy 23 stycznia 2015 10:47:46
    Profile Avatar

    Wiedziałem że komentarz zostanie usunięty aczkolwiek nie powinien byc z tego tytułu ponieważ ma związek z tematem Węglokoks kraj ma wziąć ruch Makoszowy jeśli będzie w miarę dobrej kondycji dlatego napisali jak ma być skoro z Makoszów na Sośnicę wywozi się urządzenia stamtąd przechodzą uprawnieni na urlopy górnicze pracownicy Wydobycie nasze też idzie na Sośnicę dlatego podsumowałem że zanim przyjdzie co do czego to zostaną emeryci administracja zero ścian i przodków-nowych nie rozjeżdżają itd.

  • Pili 23 stycznia 2015 10:24:12
    Profile Avatar

    ... do lepszego wykorzystania maszyn, urządzeń i zapomnieli dopisać LUDZI!!! "

  • Ciekawy 23 stycznia 2015 09:42:56
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu braku związku z tematem.

  • Reviersteiger 23 stycznia 2015 09:07:42
    Profile Avatar

    Dani- może najpierw zastanowić się nad tym co z tych papierów jest potrzebne? Co robi się dla tzw. świętej biurokracji?! Chyba też zadajesz sobie pytanie "pracuję albo jadę na dół"...takie pytania przedłożyliśmy, w innym GWK przed ponad 40 laty...

  • fhfh 23 stycznia 2015 08:28:17
    Profile Avatar

    oni nawet nie wiedzą ze weglokoks ma wziąść ruch makoszowy - w broszurze stoi jak byk - coś tu śmierdzi!

  • chudar 23 stycznia 2015 08:26:45
    Profile Avatar

    Znam temat od podszewki, nie strasz. Obserwuję tez nagminne odbijanie zjazdów w krawacie. Nie zamieniłbym sie, bo nie biore kasy za udawanie że coś robię.

  • dani 23 stycznia 2015 08:07:41
    Profile Avatar

    Jestem ciekaw czy zamieniłbyś sie z takim nadsztygarem miejscami?? po pracuj troche w biurze i wtedy zrozumiesz jak dziala struktura - organizacja na kopalni. Każdego dnia przychodzi tyle pism i trzeba tyle tej biurokracji zalatwic, ze bez tych osob nawet bys nie mogl fedrowac bo nie mial bys zgody na rozpoczecie prac...

  • chudar 23 stycznia 2015 07:50:10
    Profile Avatar

    Wypieprzyć wszystkich nadsztygarów do łopaty. Niepotrzebne pasożytnicze stanowisko. Jezeli ktoś uwaza inaczej, to słucham. Tylko proszę nie chromolić o odpowiedzialności i podejmowaniu waznych decyzji.

  • JOOOO 23 stycznia 2015 07:27:05
    Profile Avatar

    Że niby co???????????????? Chwałowice, Marcel, Jankowice, Rydułtowy - Anna maiły byc w nowej KW!! Wczoraj KW rozprowadzała broszurę informacyjną. Ręce opadaja...

  • PLJMC
    user