Górnictwo: Przepustka do pracy w Bogdance

1673875589 szkoly bogdanka

fot: LW Bogdanka

LW Bogdanka rozpoczęła współpracę z Zespołem Szkół Elektronicznych w Lublinie

fot: LW Bogdanka

W piątek (16 stycznia) podpisano list intencyjny pomiędzy LW Bogdanka oraz Zespołem Szkół Elektronicznych w Lublinie. Dokument dotyczył rozpoczęcia współpracy w ramach tzw. przepustki do pracy oraz programu stypendialnego.

Jak poinformowali przedstawiciele górniczej spółki, celem całego projektu jest wyłonienie spośród absolwentów szkoły partnerskiej trzech laureatów, którzy otrzymają „Przepustkę do pracy w Bogdance”, zgodnie z aktualnymi potrzebami kadrowymi spółki. 

Oprócz tego, najlepsi absolwenci mogą liczyć na zatrudnienie w LW Bogdanka, a w trakcie nauki uczniowie mogą ubiegać się o stypendium - 1000 zł na semestr. Program potrwa przez kolejne 3 lata.

Projekt „Przepustka do pracy w Lubelskim Węglu Bogdanka - Potrzebujemy najlepszych” spółka we współpracy z lokalnymi szkołami realizuje od 2017 roku.

LW Bogdanka to jedyna spółka prowadząca wydbycie w Lubelskim Zagłębiu Węglowym. Spółka zatrudnia ponad 5,7 tys. osób.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

I przyszedł czas na tańszy prąd

Jak ważna jest spółdzielczość energetyczna, ale również rozproszona energetyka, nie trzeba nikogo przekonywać.

Z górnictwa do OZE. Ktoś chętny na taką zmianę?

Jest szansa, by się przekwalifikować. Górnośląski Akcelerator Przedsiębiorczości Rynkowej prowadzi projekt, który ma pozwolić mieszkańcom woj. śląskiego na zdobycie pracy w tzw. zielonych branżach.

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza w drodze do UNESCO. W Zabrzu odbędzie się spotkanie otwarte

Kopalnia Guido oraz Sztolnia Królowa Luiza mają realną szansę na wpis na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W związku z tym Zabrzu odbędzie się otwarte spotkanie dla mieszkańców, podczas którego przedstawiony zostanie aktualny etap prac, korzyści i wyzwania związane z procesem aplikacji.

Grafika do artykulu

Nie daj się oszukać – uważaj na osoby podszywające się pod PGE!

PGE Obrót ostrzega klientów przed cyberprzestępcami, którzy w fałszywych wiadomościach SMS oraz e-mail, podają się za pracowników spółki i próbują wyłudzić dane logowania oraz informacje z kart płatniczych. Dowiedz się, jak skutecznie rozpoznać wiadomość od cyberprzestępcy i jak się przed tym uchronić.