Nową aplikację biletowo-informacyjną wprowadziły z początkiem 2025 r. Koleje Śląskie. Spółka zachęca do korzystania z niej pulą biletów z 30-procentową zniżką. Jednocześnie zlikwidowała zniżkę 10-proc. na bilety z innych internetowych kanałów sprzedaży i biletomatów.
Jak przekazał w czwartek rzecznik Kolei Śląskich Bartłomiej Wnuk, w aplikacji pod nazwą Kaeśka można kupować i zwracać bilety, generować faktury, wyszukiwać połączenia oraz informacje o ewentualnej zastępczej komunikacji autobusowej. Aplikacja ma być rozwijana o kolejne funkcje.
Bartłomiej Wnuk zaznaczył, że prace nad Kaeśką trwały od kilkunastu miesięcy. Po standardowych testach, w ostatnich tygodniach jej działanie sprawdzali pracownicy spółki. Teraz do testowania aplikacji KŚ zaprosiły pasażerów - uwagi można przesyłać pod adres kaeska@kolejeslaskie.pl.
- W najbliższych tygodniach w ramach promocji Testuj z Nami podróżni kupujący bilety za pomocą Kaeśki mogą skorzystać aż z 30-proc. zniżki na zakup biletów - zachęcił Wnuk.
Zastrzegł, że oferta dla testujących, która ruszyła 1 stycznia br., będzie obowiązywała do wyczerpania puli biletów promocyjnych. Jednocześnie w innych internetowych kanałach sprzedaży oraz w biletomatach przestała obowiązywać dotychczasowa 10-proc. zniżka.
Z 30-procentowej zniżki w aplikacji można korzystać kupując bilety na przejazdy pojedyncze, w ramach ofert specjalnych czy miesięczne. Z oferty wyłączone są m.in. bilety roczne, bilety w ramach taryfy Max Bilet, Taryfy Krakowskiej czy Bilety Zakopiańskie. Szczegóły są w regulaminie.
Nową aplikację Kolei Śląskich można pobierać bezpłatnie na telefony i tablety pracujące w systemach Android i iOS.
W pociągach tego samorządowego przewoźnika woj. śląskiego można jeszcze skorzystać z oferty “Świąteczne Koleje Śląskie“, uprawniającej trzy osoby do wspólnych nielimitowanych przejazdów pociągami KŚ przez trzy dni. Na podstawie takiego biletu za 150 zł można było jeździć w trakcie Świąt Bożego Narodzenia (24-26 grudnia), przerwy świątecznej (27-29 grudnia) oraz sylwestra i Nowego Roku (31 grudnia - 2 stycznia). Ostatni taki trzydniowy okres to weekend ze świętem Trzech Królów (4-6 stycznia).
Koleje Śląskie należą do samorządu woj. śląskiego; na kilkunastu liniach w regionie przewożą ponad 20 mln pasażerów rocznie. Ich tabor liczy ponad 60 pociągów, w tym wynajęte. W perspektywie lat 2025-26 liczba ta ma zwiększyć się o 25-30 nowych pociągów.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.