Do 31 października br. gospodarstwa domowe z terenów dotkniętych powodzią w woj. dolnośląskim, opolskim i śląskim mogą zgłosić wniosek o skorzystanie z oferty tańszego prądu Tauronu - przypomniał w poniedziałek rzecznik spółki Tauron Sprzedaż Daniel Iwan.
Jak przekazał, do tego dnia chęć skorzystania z wprowadzonej z początkiem października br. oferty zgłosiło blisko 10 tys. odbiorców.
W tym rozwiązaniu Tauronu dla powodzian stawka za prąd w najpowszechniejszej taryfie została obniżona do poziomu z 2022 r., czyli do 414 zł netto za megawatogodzinę - o 35 proc. mniej, niż obowiązująca taryfa dla gospodarstw domowych i o 18 proc. mniej, niż cena ustawowa energii elektrycznej obowiązująca do końca tego roku.
Z obniżonej stawki za prąd mogą skorzystać wszyscy klienci Tauronu z terenów objętych powodzią, którzy otrzymali doraźną pomoc społeczną dla poszkodowanych przez wydarzenia nadzwyczajne lub przewidziany ustawowo zasiłek powodziowy i wystąpią do firmy z wnioskiem.
Tańszy prąd dla powodzian można aktywować w Tauronie do 31 października br. Najprościej procedurę można przeprowadzić online w aplikacji Mój Tauron. Dostępne są też Punkty Obsługi Klienta i infolinia pod numerem 555 444 555. Potrzebne informacje są na stronie tauron.pl/dla-powodzian.
Zgłaszając wniosek należy podać numer decyzji o przyznaniu szczególnych rozwiązań pomocy doraźnej dla osób dotkniętych powodzią. Oferta będzie dostępna przez ponad sześć miesięcy, obejmując rozliczenia za okres od 15 września br. do 31 marca 2025 r.
Przejście na tańszy prąd jest bezpłatne w każdej sytuacji: ze standardowej taryfy sprzedawcy i z dowolnego cennika produktowego. Licznik prądu jest wymieniany na licznik zdalnego odczytu, a klienci są rozliczani w cyklu miesięcznym. Klienci nie ponoszą opłat stałych w związku z korzystaniem z oferty specjalnej, a po jej zakończeniu będą rozliczani według standardowej taryfy sprzedawcy.
Daniel Iwan zaznaczył w poniedziałek, że poszkodowani chętnie korzystają również z innych rozwiązań pomocowych, jak bezpłatne wydłużenie terminu spłaty rachunku, czy rozłożenie go na bezpłatne raty na wiele miesięcy.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.