PGG z nowym prezesem i wiceprezesami

fot: Maciej Dorosiński

Protest w PGG rozpocznie się od 2-godzinnego strajku ostrzegawczego

fot: Maciej Dorosiński

Leszek Pietraszek będzie nowym prezesem Polskiej Grupy Górniczej (PGG). Rada nadzorcza spółki podjęła również decyzję o powołaniu do zarządu dwóch nowych członków - wiceprezesem ds. finansów zostanie Bartosz Kępa, a wiceprezesem ds. sprzedaży - Iwona Szczygioł.

 „Rada Nadzorcza Polskiej Grupy Górniczej S.A. podczas posiedzenia 11 marca 2024 roku, podjęła uchwały o powołaniu: na stanowisko Prezesa Zarządu PGG S.A. od 18 marca 2024 roku - Pana Leszka Pietraszka, na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Sprzedaży od 18 marca 2024 roku - Panią Iwonę Szczygioł oraz na stanowisko Wiceprezesa Zarządu PGG S.A. ds. Finansowych od 1 kwietnia 2024 roku - Pana Bartosza Kępę.” – poinformowała w poniedziałek, 11 marca, spółka w komunikacie.

Jak wskazano dalej, jednocześnie rada nadzorcza Polskiej Grupy Górniczej podjęła uchwały o odwołaniu ze składu zarządu spółki z dniem 17 marca prezesa Tomasza Rogali oraz z dniem 31 marca wiceprezesa ds. finansowych Andrzeja Paniczka.

To oznacza, że nowy zarząd będzie liczył cztery osoby i pracował w składzie: prezes zarządu Leszek Pietraszek (od 18 marca), wiceprezes ds. finansowych Bartosz Kępa (od 1 kwietnia), wiceprezes zarządu ds. sprzedaży Iwona Szczygioł (od 18 marca) oraz wiceprezes zarządu ds. produkcji Rajmund Horst.

Jak przypominają przedstawiciele PGG, uchwały o wszczęciu postępowań kwalifikacyjnych na stanowiska: prezesa zarządu, wiceprezesa zarządu ds. finansowych oraz wiceprezesa zarządu ds. sprzedaży, rada nadzorcza PGG podjęła 16 lutego 2024 roku. Wtedy też odwołała ze składu zarządu spółki wiceprezesa ds. pracowniczych Jerzego Janczewskiego oraz wiceprezesa ds. sprzedaży Adama Gorszanowa.

Polska Grupa Górnicza to największa polska spółka węglowa. W jej skład wchodzi siedem kopalń: KWK ROW (ruchy: Chwałowice, Jankowice, Marcel, Rydułtowy), KWK Ruda (ruchy Bielszowice i Halemba), KWK Piast-Ziemowit (ruchy Piast i Ziemowit), KWK Bolesław Śmiały, KWK Sośnica, KWK Staszic-Wujek (ruchy Murcki-Staszic i Wujek) oraz KWK Mysłowice-Wesoła. Na koniec 2022 roku spółka zatrudniała 36 800 osób.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Teren pokopalnianego szybu Ryszard II zyskał drugie życie. Teraz to chętnie odwiedzane miejsce

W miejscu nieczynnego, pokopalnianego szybu Ryszard II w Pszowie powstał atrakcyjny teren do aktywnego spędzania czasu. Ostatnio świetnie upiększyli go uczniowie miejscowych szkół.

Gaz System podjął decyzję o budowie drugiego gazowego terminala pływającego

Gaz System podjął decyzję o budowie drugiego pływającego terminala w Zatoce Gdańskiej - poinformował we wtorek premier Donald Tusk. W wyniku badania zapotrzebowania rynku spółka zdecydowała o zwiększeniu przepustowości planowanego terminala z 4,5 mld m sześc. do 6,1 mld m sześc. gazu rocznie.

Tusk: Realizacja parku technologicznego z Tajwanem oznacza miliardy dolarów inwestycji

Realizacja wspólnie z Tajwanem projektu wielkiego parku technologicznego w Miękini na Dolnym Śląsku oznacza miliardy dolarów inwestycji i tysiące miejsc pracy - zapowiedział premier Donald Tusk przed wtorkowym posiedzeniem rządu.

PERN i Aramco Fuels Poland podpisały umowę na magazynowanie paliw

PERN podpisał wieloletnią umowę z Aramco Fuels Poland (AFP) dotyczącą świadczenia usług magazynowania paliw w kilku bazach paliw na terenie Polski. W ramach kontraktu operator infrastruktury paliwowej wybuduje do 2028 r. cztery nowe zbiorniki magazynowe - poinformował PERN we wtorkowym komunikacie.