Krajowy Sekretariat Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność domaga się od Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego udzielenia informacji na temat efektów praktycznych wdrożenia omawianych dwunastu zadań badawczych realizowanych w latach 2013-2015.
„W związku z podjęciem przez Ministerstwo Aktywów Państwowych inicjatywy uruchomienia przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju nowego programu strategicznego pt.: „Poprawa bezpieczeństwa pracy w kopalniach 2030”, którego celem ma być opracowanie nowych rozwiązań organizacyjnych i technicznych, przyczyniających się do minimalizacji zagrożeń i zwiększenia poprawy bezpieczeństwa pracy w zakładach górniczych, 17 kwietnia br. w Gliwicach zorganizowano pod przewodnictwem Pana Ministra Piotra Pyzika spotkanie, na którym omówiono efekty podobnego programu, realizowanego w latach 2013-15 – czytamy w liście skierowanym do Adama Mirka, prezesa Wyższego Urzędu Górniczego.
W notatce z tegoż spotkania czytamy, że „ jednym z głównych tematów spotkania było omówienie efektów realizowanych w ramach strategicznego projektu badawczego NCBiR dwunastu zadań badawczych, z których pierwsze zakończyło się w 2012 r., a ostatnie w 2017 r. Zadania były realizowane przez jednostki naukowe: Główny Instytut Górnictwa, Akademię Górniczo-Hutniczą, Politechnikę Śląską, Instytut Technik Innowacyjnych EMAG, Politechnikę Wrocławską, CIOP-PIB i Instytut Mechaniki Górotworu PAN”.
„Z informacji prasowych wiemy, że na finansowanie programu poprawy bezpieczeństwa pracy w kopalniach w latach 2013-15 wydano blisko 30 milionów złotych, w tym dofinansowanie z budżetu NCBiR wynosiło ponad 20,5 mln zł. W imieniu Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność" domagam się udzielenia informacji na temat efektów praktycznych wdrożenia omawianych dwunastu zadań badawczych” – pisze dalej w liście do szefa WUG Jarosław Grzesik przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność .
Związkowcy domagają się m.in. informacji o tym: w jakich kopalniach stosowane są obecnie opracowane w latach 2013-15 systemy, urządzenia i przyrządy pomiarowe?
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Panie przewodniczący...U made my day :)! 30 baniek to całkiem okrągła sumka, może w końcu coś co wymyślą będzie miało realne zastosowanie w praktyce :)