PGG wydłuża promocję. Tańszy będzie też węgiel z Ziemowita

fot: Katarzyna Zaremba-Majcher

PGG jest jednym z sześciu podmiotów, dostarczających węgiel samorządom

fot: Katarzyna Zaremba-Majcher

Polska Grupa Górnicza wydłużyła czas trwania promocji „Drugie tyle węgla” o kolejny miesiąc, czyli do 31 lipca br. lub do wyczerpania przeznaczonego do promocji wolumenu węgla wielkości 300 tys. ton. Początkowo akcja promocyjna, która rozpoczęła się w maju miała zakończyć się wraz z końcem czerwca.

Jak poinformowali w piątek (30 czerwca) przedstawiciele PGG, akcja promocyjna „Drugie tyle węgla” została przedłużona w związku z ogromnym zainteresowaniem klientów.

Przedstawiciele spółki przypominają, że w ramach promocji w sklepie internetowym PGG kupić można w dwóch równych ilościowo zamówieniach łącznie od 2 do 10 ton dowolnego sortymentu węgla - pierwsze zamówienie jest pełnopłatne, a cena drugiego zostaje obniżona o 400 zł/t. Do promocji nie stosują się limity zakupowe i ograniczenia, można łączyć ją z innymi obniżkami cen w e-sklepie, np. z trwającą do końca lipca promocją na grube węgle rybnickie (w cenie 1100 zł/t). Jak wskazują również do końca lipca obowiązywać będzie gwarancja darmowego transportu z kopalni do dowolnie wybranego składu Kwalifikowanego Dostawcy Węgla (KDW).

Oprócz tego PGG wprowadza też dodatkową promocję na kostkę z ruchu Ziemowit. Od poniedziałku (3 lipca) cena tego sortymentu z ruchu Ziemowit zostanie obniżona – produkt ten będzie kosztował 1370 zł/t, czyli o sto złotych taniej od pozostałych węgli grubych w kopalniach Piast-Ziemowit, Staszic-Wujek, Mysłowice-Wesoła i Sośnica.

Od środy 5 lipca 2023 r. sklep internetowy PGG S.A. w ramach promocji „Drugie tyle węgla” umożliwi również opłacenie i odebranie obu zamówień na węgiel jednym połączonym transportem ze składu KDW na terenie Polski do domu klienta. W ten sposób kupujący nie będzie musiał dwukrotnie w krótkim czasie płacić za przewóz węgla ze składu pod swój adres (przypomnijmy, że taki dowóz jest usługą zamawianą w KDW na rynkowych zasadach poza e-sklepem PGG S.A. na życzenie klienta; nadal oczywiście możliwe będzie odebranie kupionego węgla bezpośrednio w składzie KDW).

- Strategia PGG radykalnie przemodelowała rynek w Polsce a zmiany są oczywiście korzystne dla klientów. Poszukiwany polski węgiel w cenie producenta jest dostępny dla klientów z całej Polski. Jest to możliwe dzięki zbudowaniu sieci KDW, dzięki temu rozwiązaniu również koszty transportu do najróżniejszych zakątków kraju we wszystkich województwach są najniższe z możliwych lub nawet zerowe, jak w ostatnich promocjach PGG S.A. Rzeczywiście nasza oferta i pomysł na dystrybucję stały się wyznacznikiem standardu obsługi klienta na rynku – powiedział Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej.

Jak zaznaczyli przedstawiciele PGG przedłużona o miesiąc promocja „Drugie tyle węgla” dobiegnie końca o północy 31 lipca albo po wyczerpaniu przeznaczonego do promocji wolumenu 300 tys. ton węgla.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Zwiedzili EC Szombierki. To była gratka dla miłośników historii techniki i architektury

20 czerwca Bytomianie mieli okazję zobaczyć z bliska, jak postępują prace związane z rewitalizacją Elektrociepłowni Szombierki. Podczas II Dni Otwartych zorganizowanych przez Grupę Arche uczestnicy zwiedzili jeden z najcenniejszych zabytków poprzemysłowych w regionie i poznali plany dotyczące jego przyszłego zagospodarowania.

Wyjątkowa wystawa w Bieruniu. Odkryj fascynujące tajemnice KWK Piast

Na rynku w Bieruniu stanęła plenerowa wystawa „Bieruńsko gruba. Moje miejsce na ziemi”. Ekspozycja, którą można oglądać od 20 czerwca, przedstawia historię KWK Piast oraz losy lokalnej społeczności związanej z zakładem. Prezentowane są na niej materiały archiwalne oraz fotografie autorstwa Tomasza Liboski.

Jacek Korski: Pamiątka z przeszłości, czyli historia niezwykła pewnego kombajnu

W poniedziałek 15 czerwca miałem okazję obserwować pod ziemią w Kopalni Guido w Zabrzu otwarcie i penetrację na zasadach akcji ratowniczej wyrobiska, w którym przypuszczano, że znajduje się prototypowy kombajn ścianowy KDS-1. Na zasadach akcji ratowniczej, bo tak stanowią przepisy górnicze. Takie działanie miało kilka pozytywów - pisze Jacek Korski.

Gotowi na wielką metropolię?

Czescy samorządowcy nalegają na szybkie powołanie do życia metropolii, która połączyłaby Katowice z Ostrawą. Ogłosili to podczas dorocznego, XXXII Spotkania Biznesu Czech, Polski i Słowacji, które odbyło się w ub. tygodniu w ostrawskim magistracie.