Pomoc prawna bywa nieoceniona zarówno w przypadku firm, jak i osób indywidualnych. Ważne jednak, aby korzystać z usług wykwalifikowanych specjalistów, którzy wyspecjalizowali się w konkretnych obszarach prawniczych. Takim zawodem jest obecnie radca prawny, który nie tylko udziela porad prawnych, ale także przygotowuje wzory umów i dokumentów, mogąc stać się pełnomocnikiem w różnych procesach sądowych. Kiedy zatem warto zdecydować się na jego pomoc?
Radca prawny na wyłączność
Radca prawny może pełnić rolę pełnomocnika w procesie sądowym. Wielu klientów indywidualnych i wiele firm decyduje się na taką pomoc w sytuacji np. spraw karnych i karno-skarbowych. Radca prawny może być także obrońcą w procesie – zarówno wykroczeniowym, jak i karnym oraz karnoskarbowym.
Radca prawny przygotowuje specjalistyczną dokumentację i wzory umów. Można się do niego udać, aby skonsultować zawieraną w pracy umowę, a także podczas firmowych restrukturyzacji, fuzji czy zawierania umów inwestorskich. Radca prawny udziela porad i konsultacji prawnych — można mu też zlecić wykonanie tzw. opinii prawnej i wszelkich aktów prawnych. Może on reprezentować klienta zarówno przed urzędami, jak i sądami. Radca prawny musi mieć ogromną wiedzę i doświadczenie z zakresu prawa pracy, prawa gospodarczego, handlowego, karnego i cywilnego.
Kiedy udać się do radcy prawnego?
Do radcy prawnego należy udać się przede wszystkim w sytuacji, w której nie jesteśmy pewni, czy dane decyzje (zarówno w życiu prywatnym, jak i biznesowym) są zgodne z prawem. Podczas konsultacji udziela on doradztwa i pomoże w rozwiązaniu problemu. Z radcą prawnym można też skonsultować przygotowywanie wszelkich pism urzędowych. Pomoże on wówczas w zrozumieniu prawa i wybierze najlepsze możliwe rozwiązanie danej sytuacji.
Radca prawny z pewnością wyjaśni też zawiłe kwestie podatkowe i te związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Zauważy on również wszelkie nieprawidłowości w zawieranych umowach i niekorzystne z perspektywy klienta zapisy. To jednak nie wszystko — radca prawny może też pomóc w uzyskaniu zapłaty od dłużnika i doradzić w kwestii zaciągnięcia kredytu i pożyczki. Z radcą prawnym można ponadto skonsultować pozew o rozwód czy kwestie podziału majątku.
Kancelaria radców prawnych a prowadzenie biznesu
Kompleksowa obsługa prawna to w przypadku każdej firmy inwestycja niemal obligatoryjna. Radca prawny może bowiem tworzyć spółki prawa handlowego, przygotowywać dokumentację wewnętrzną, prowadzić dochodzenie wierzytelności podmiotów gospodarczych czy podejmować działania w postępowaniach sądowych.
W renomowanej kancelarii prawnej klient znajdzie zespół prawników, którzy są wyspecjalizowani w konkretnych dziedzinach prawa. Szeroki zakres usług pozwala je dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Warto bowiem pamiętać, że brak wiedzy prawniczej może się wiązać ze stratami finansowymi, a niekiedy nawet z karami więzienia lub grzywny. Z radcą prawnym można zawczasu skonsultować wszelkie decyzje i planowane działania.
Więcej na temat pomocy udzielanej przez radców prawnych dowiesz się na https://www.galinski-kleina.pl/
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.