Świetnie wystartowała w pierwszych tygodniach nowego roku załoga należącej do Polskiej Grupy Górniczej kopalni Sośnica. Oddział GRP 1 w jednym z drążonych przodków wykonał w styczniu 252 m postępu!
W ub.r. kopalnia prowadziła wydobycie średnio dwiema ścianami zlokalizowanymi w pokładach: 414/1, 416 i 417/1.
Obecnie są już na ukończeniu roboty przygotowawcze dla uruchomienie ściany w pokładzie 408/4. Będzie miała ok. 1000 m wybiegu. Równolegle prowadzone są roboty udostepniające zaplanowanej w niedalekiej przyszłości rozcinki ścian w pokładach 414/1 oraz 416.
Kopalnia ma rozpocząć eksploatację w nowej ścianie w pokładzie 414/1 w połowie 2024 r., natomiast w ścianie w pokładzie 416 w II kwartale 2025 r. Spodziewane są tam duże wybiegi ścian, dochodzące nawet do 1500 m. Obecnie w tym rejonie drążone są dwa przodki, a kopalnia ma w sumie ich cztery, z czego jeden prowadzi firma zewnętrzna.
Pokłady 416 i 417/1 są dla Sośnicy kluczowe. Stamtąd pochodzi najlepszy jakościowo węgiel, który oprócz energetyki zawodowej i ciepłownictwa obierają również klienci indywidualni.
Warto dodać, że kopalnia Sośnica wypełniła zadania produkcyjne założone w planie techniczno-ekonomicznym na IV kwartał oraz cały 2022 r. Załoga ma kilka godnych odnotowania wyników, zarówno przy pracach eksploatacyjnych, jak i na przygotówkach. Świetnie też wystartowała w pierwszych tygodniach nowego roku. Oddział GRP 1 w jednym z drążonych przodków wykonał w styczniu 252 m postępu!
Warto przy okazji przypomnieć, że przed niespełna czterema laty również w Sośnicy załoga oddziału GRP 1 wykonała 608 m postępu w robotach przygotowawczych. To jeden z najlepszych wyników w historii górnictwa węgla kamiennego na Górnym Śląsku.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.