Przeszło 85 proc. absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie jest aktywnych zawodowo – wynika z danych opublikowanych w środę, 26 stycznia przez Centrum Karier AGH.
Blisko 82 proc. studentów wykorzystuje w praktyce wiedzę i umiejętności zdobyte w trakcie studiów. Jest to ważny czynnik wpływający na możliwość rozwoju zawodowego. Zdecydowana większość pracodawców w pierwszej kolejności zwraca uwagę na ten fakt. Nie bez znaczenia dla zatrudniających są też odbyte staże, praktyki czy wymiany zagraniczne. Równie istotnym czynnikiem ułatwiającym znalezienie pracy jest realizacja projektów naukowych.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Całkowicie się zgadzam z Karlikiem. Dodam prawdziwe opinie pracodawcy: bez doświadczenia (min. 2 lata lub 5), za młody, bez wykształcenia (konkretna specjalizacja w specjalizacji itd.). A jak coś się umie konkretnego to dlaczego tak mało, dajesz palec a oni chcą od razu po studiach całą rękę wykorzystać. Kolejny artykuł, zacytuję Pana Michała Smolorza z Dziennika Zachodniego "biurokratyczny bełkot, który nie wyjaśnia niczego", to najlepiej pasuje. Warto zwrócić uwagę na "Pracodawcy w zdecydowanej większości brali pod uwagę" brali pod uwagę, "Badania przeprowadzono", "pracodawców w pierwszej kolejności zwraca uwagę" itd. a gdzie mowa o pracy!!!
No tak! Rozumiem, ze praca w supermarkecie na kasie, to szczyt marzeń inżyniera po AGH. Mój syn dostawał tylko takie oferty, mimo średniej 4,85 ze studiów. Panie Tajduś! Więcej samokrytyki...