Polska Grupa Górnicza we wtorek, 1 czerwca, rozpoczęła szczepienia swoich pracowników przeciwko COVID-19. W sumie swój akces na szczepienia preparatem Comirnaty zgłosiło 7,1 tys. pracowników oraz ich bliskich. Przypomnijmy, że w całej grupie zatrudnionych jest prawie 40 tys. osób.
PGG szczepi pracowników w 10 punktach zlokalizowanych w pobliżu kopalń należących do spółki. (Gliwice, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska - dwa punkty, Bieruń, Lędziny, Rydułtowy, Radlin). Koordynatorami szczepień w poszczególnych lokalizacjach są dyrektorzy ds. pracowniczych z kopalń PGG.
Akcję oficjalnie rozpoczęto w ruchu Ziemowit kopalni Piast-Ziemowit w Lędzinach. W jej inauguracji uczestniczył Tomasz Rogala - prezes PGG oraz Przemysław Gliklich - prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, z którym spółka współpracuje i z którym zawarła porozumienie ws. medycznej organizacji szczepień.
- Pierwszy dzień, dziesięć punktów, ponad 7 tys. osób, które zwróciły się w tej sprawie, wśród nich ponad 2 tys. członków rodzin. Te szczepienia będą trwały kilka dni, mamy nadzieję sprawnie je przeprowadzić - powiedział prezes Tomasz Rogala na briefingu zorganizowanym przed rozpoczęciem szczepień.
- Współpraca szpitala ze spółką górniczą to już ponad rok doświadczeń i wspólnej walki z pandemią koronawirusa: od zorganizowania punktów pobierania od górników wymazów w kierunku SARS-CoV-2, przez otwarcie supernowoczesnego laboratorium z najwyższej klasy sprzętem o milionowej wartości, aż po punkty szczepień dla pracowników – przypomniał na spotkaniu z dziennikarzami prezes Gliklich.
W PGG chęć do szczepień zgłosiło ponad 12,5 tys. osób. Rejestracja odbywała się od 30 kwietnia do 2 maja. Potem PGG swoje zgłoszenie przekazało do Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. W sumie do akcji szczepień w zakładach pracy akces zgłosiły 484 przedsiębiorstwa. PGG była jedną z pierwszych firm.
Ostatecznie liczba osób, które zaszczepią się w punktach zorganizowanych przez spółkę wyniesie ponad 7 tys. osób. Jest to związane z tym, że wielu pracowników postanowiło samodzielnie zarejestrować się na szczepienie w wybranym przez siebie punkcie.
PGG przypomina, że każda zarejestrowana osoba zostanie indywidualnie poinformowana za pomocą SMS-a o wyznaczonej dacie i godzinie szczepienia. Informacja zostanie wysłana nie później niż 2 dni przed wyznaczonym terminem.
Spółka prosi także, aby pracownicy, którzy zaszczepili się już w innych punktach niezwłocznie informowali o tym fakcie swoją kopalnię i zgłaszali rezygnacje ze szczepienia w PGG.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Pgg pokazuje wszystkim że jest Kiedy w końcu zaczną robić to do czego są stworzeni Bezpieczne i ekonomiczne wydobycie węgla