Najpierw Skansen Maszyn Parowych, teraz przyszła kolej na śląskie dziedzictwo światowe UNESCO. Już od najbliższej soboty, 6 czerwca, swe podwoje otwiera Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach.
W zeszłym tygodniu zarządzające obiektami Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej (SMZT) uruchomiło do zwiedzania Skansen Maszyn Parowych, a także przejażdżki kolejką wąskotorową. Teraz SMZT otwiera Zabytkową Kopalnię Srebra i Sztolnię Czarnego Pstrąga, czyli swoje podziemne perły, które trzy lata temu docenił świat, wpisując je na najważniejszą Listę zabytków.
Zabytkową Kopalnię Srebra będzie można zwiedzać od soboty 6 czerwca. Atrakcja, która może pochwalić się – jako jedyny obiekt w woj. śląskim – turystycznym Oskarem, czyli Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej, będzie dostępna od godz. 9.00, a bilety sprzedawane będą do 15.00.
Na turystów czekają ekspozycja multimedialną, centrum obsługi zwiedzających, sala kinowa, galeria pod kopułą i najważniejszy punkt – podziemna trasę turystyczna o dł. blisko 2 km, którą można częściowo pokonać łodziami. Do dyspozycji są także sklepy z pamiątkami i minerałami, a także bezpłatny parking.
Nowością jest kopalniany punkt gastronomiczny, który właśnie otwiera swe podwoje. Bistro Kopalnia Srebra to oferta turystów, którzy chcą z jednej strony smacznie zjeść, a drugiej nie chcą zbyt długo czekać na posiłek. Do dyspozycji turystów będzie nie tylko obszerna sala baru bistro, ale również taras zewnętrzny.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.