Kurs EUR/PLN będzie oscylował w przedziale 4,23-4,27 - uważają ekonomiści. Ich zdaniem na rynku długu skarbowego rentowności będą rosnąć na całej długości krzywej - w przypadku długu 10-letniego pójdą w kierunku 2,36 proc.
- Nie spodziewam się wielkich przełomów, jeżeli chodzi o kwotowanie eurozłotego. W najbliższym czasie para będzie konsolidować się w przedziale 4,23-4,27 - powiedział starszy ekonomista ING Banku Śląskiego Piotr Popławski.
W następnym tygodniu inwestorzy mogą zwracać uwagę na najnowsze odczyty na rynku krajowym - związane z sektorem przemysłowym (środa) i sprzedażą detaliczną (czwartek).
- Dane te mogą nie być tak istotne - na ewentualne silniejsze ruchy na eurozłotym możemy poczekać do odczytu inflacji za styczeń i wtedy okaże się czy poprzedni, rozczarowujący odczyt był przejściowy, czy wzrost CPI jednak może być oceniony przez inwestorów jako zapowiedź niepokojącej tendencji - dodał.
W przypadku pary EUR/USD - w ocenie eksperta - w najbliższym czasie jej kwotowanie utrzyma się na poziomie 1,1100-1,1150.
RYNEK DŁUGU
Podczas piątkowych notowań na krajowym rynku długu skarbowego doszło do wzrostów rentowności - najsilniejsze miały miejsce na długim końcu krzywej.
- Sądzę, że w najbliższym okresie czekają nas wzrosty rentowności polskiego długu skarbowego. Dochodowość w segmencie 10-letnim może podążyć w kierunku 2,36 proc., a na krótkim końcu możemy dojść do poziomu 1,62 proc. - powiedział starszy ekonomista ING Banku Śląskiego Piotr Popławski.
Na rynkach bazowych rentowność amerykańskich 10-letnich obligacji wynosi 1,843 proc., a niemieckich -0,209 proc.
piątek piątek czwartek 15.24 9.39 16.21
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.