Piąta wzrostową z rzędu sesję S&P 500 zakończył na poziomie 3.192,5 pkt., ustanawiając kolejny rekord. Próba przekroczenia poziomu 3,2 tys. pkt. zakończyła się niepowodzeniem i na zakończenie notowań indeks znalazł się niemal 6 pkt. poniżej sesyjnego maksimum.
Indeks S&P 500 wzrósł o 0,03 proc., Dow Jones Industrial zwyżkował o 0,11 proc., a Nasdaq poszedł w górę o 0,10 proc.
O 3,7 proc. wzrósł kurs akcji Netflixa, po podaniu przez firmę szczegółów dotyczących wzrostu liczby subskrybentów na kluczowych rynkach zagranicznych. Kolejny rekord, po wzroście o 0,20 proc., ustanowiły akcje Apple. Na zamknięcie sesji kosztowały 280,41 dol., co daje wycenę firmy na poziomie niemal 1,25 bln dolarów.
Goldman Sachs wzrósł o 1,4 proc. - Wells Fargo podniósł cenę docelową dla akcji spółki do 280 USD z 240 USD. Po podniesieniu rekomendacji przez Morgan Stanley z "neutralnie" do "przeważaj", ponad 1 proc. zwyżkowały akcje Johnson&Johnson.
Trend spadkowy wyhamowały akcje Boeinga, które utrzymały się na poziomie 327 dol. Władze firmy podjęły decyzję o wstrzymaniu od stycznie produkcji samolotów 737 Max w związku z informacjami z Federalnej Agencji Lotnictwa (FAA), która w ubiegłym tygodniu dała wyraźnie do zrozumienia, że koncern nie może liczyć na szybkie dopuszczenie do eksploatacji tego typu maszyn.
Producent samochodów ciężarowych Navistar spadł o 10,5 proc., po publikacji niższych od oczekiwań analityków kwartalnych przychodów.
Kontynuacji wzrostów na Wall Street sprzyja, zawarte między USA i Chinami, wstępne porozumienie dotyczące handlu. Przedstawiciel ds. handlu USA Robert Lighthizer powiedział we wtorek, że szczegóły dotyczące chińskich zakupów w amerykańskim sektorze rolnym, produkcyjnym, energetycznym i usługowym w umowie handlowej "pierwszej fazy" z Chinami zostaną wkrótce szczegółowo przedstawione na piśmie. Umowa wciąż jednak nie została podpisana - ma to nastąpić na początku roku.
Dyrektorka wykonawcza Asian Trade Center Deborah Elms wskazywała, że wielkość zakupów produktów rolnych z USA, których mają dokonać Chiny jest "szalona". Elms podała, że Chińczycy są "bardzo ostrożni", mówiąc, że będą kupować zgodnie z warunkami rynkowymi i ograniczeniami Światowej Organizacji Handlu.
Produkcja przemysłowa w USA w XI wzrosła o 1,1 mdm - podała Rezerwa Federalna (Fed). Oczekiwano +0,8 proc. mdm, wobec: -0,9 proc. w październiku, po korekcie z: -0,8 proc. Przetwórstwo przemysłowe w XI wzrosło o 1,1 proc. Prognozowano 0,9 proc., wobec 0,7 proc. miesiąc wcześniej po rewizji z 0,6 proc.
Liczba rozpoczętych inwestycji w zakresie budowy domów mieszkalnych w USA w listopadzie wyniosła 1,365 mln w ujęciu zanualizowanym (SAAR). Miesiąc wcześniej wskaźnik ten wyniósł 1,323 mln, po korekcie z 1,314 mln - podał Departament Handlu USA w komunikacie.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.