PERN rozstrzygnął przetarg i uzyskał wymagane zgody organów korporacyjnych na zawarcie umowy z ILF Consulting Engineers Polska na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy strategicznej, drugiej nitki rewersyjnego ropociągu Odcinka Pomorskiego na trasie Płock-Gdańsk.
Odcinek Pomorski ropociągu PERN o długości ok. 240 km, przebiegający przez województwa: mazowieckie, kujawsko-pomorskie i pomorskie, umożliwia transport ropy naftowej na trasie z bazy magazynowej w Miszewku Strzałkowskim pod Płockiem do bazy magazynowej w Gdańsku - oba obiekty należą do spółki - oraz rewersyjnie, czyli w kierunku przeciwnym.
Jak poinformował w poniedziałek PERN, "wykonawca prac projektowych w ramach etapu przygotowania inwestycji uzyska wszelkie wymagane i konieczne w tym zakresie opinie, uzgodnienia i decyzje z wyłączeniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji oraz - na zasadach prawa opcji - będzie pełnił nadzór autorski nad realizacją tzw. II nitki Odcinka Pomorskiego".
"PERN rozstrzygnął przetarg oraz uzyskał stosowne zgody organów korporacyjnych na zawarcie umowy z ILF Consulting Engineers Polska sp. z o.o. na wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej strategicznej inwestycji +Budowy rewersyjnego rurociągu ropy naftowej na odcinku Płock-Gdańsk+. W postępowaniu przetargowym wykonawca ten zaproponował najkorzystniejszą ofertę" - podała spółka.
PERN przypomniał, że budowa magistrali realizowana jest na podstawie ustawy z lutego 2019 r. o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym, zwaną specustawą), która weszła w życie w kwietniu. "Wstępnie zakłada się zakończenie etapu prac przygotowawczych pod koniec 2021 r. oraz rozpoczęcie fazy realizacji inwestycji" - zapowiedziała spółka.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.