Klienci PGNiG w Łodzi mogą korzystać z pomocy doradców w największym w kraju biurze obsługi gazowej spółki. Otwarcie placówki jest kolejnym etapem trwającej kompleksowej modernizacji BOK. Do tej pory w całym kraju odnowiono ponad 40 tego typu punktów.
Znajdujące się w jednym z biurowców w pobliżu dworca Łódź-Fabryczna biuro wyposażono w 18 stanowisk do obsługi klientów, a także inne urządzenia, takie jak: kolejkomat, infokioski, stanowisko szybkiej obsługi, kącik TV dla najmłodszych, a także elementy przypominające historię firmy.
Prezes PGNiG Obrót Detaliczny Henryk Mucha wyjaśnił, że otwarcie nowego biura w Łodzi jest kolejnym etapem realizowanego przez spółkę od 2018 r. programu kompleksowej modernizacji "BOK 2.0". Do tej pory w całym kraju gruntownie odnowiono lub otworzono w nowych lokalizacjach, w tym także w centrach handlowych, 43 tego typu placówki. Do końca roku gazowa spółka planuje mieć ich 48, do końca 2020 r. - 78, a cały projekt ma zakończyć się w 2021 roku.
Wcześniej - jak wskazywał Henryk Mucha - BOK-i PGNiG nie miały zunifikowanego standardu oraz spójnej wizualizacji i często były miejscami, w których pracownicy oraz klienci nie czuli się dobrze. "Będziemy się w dalszym ciągu zmieniać, ponieważ mamy jeden cel. W sytuacji, w której rynek gazu w Polsce ulegnie liberalizacji, a to nastąpi, będziemy na ten moment - a nawet już jesteśmy - świetnie przygotowani" - zapewnił.
Dodał, że spółka inwestuje także w rozwój zdalnych narzędzi do kontaktu z klientem. To m.in. bezpłatna aplikacja mobilna, elektroniczna faktura oraz elektroniczne biuro obsługi klienta (eBOK). W tym roku PGNiG Obrót Detaliczny jako pierwsza firma w Europie umożliwiła podpisanie lub przepisanie umowy gazowej bez wychodzenia z domu.
PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. jest liderem sprzedaży na rynku gazu ziemnego w Polsce. Obsługuje blisko 7 mln klientów, posiada 132 biura obsługi klienta, w których zatrudnia 625 konsultantów. Spółka specjalizuje się w sprzedaży: gazu ziemnego (wysokometanowego i zaazotowanego), energii elektrycznej, sprężonego gazu ziemnego (CNG) oraz skroplonego gazu ziemnego (LNG).
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.