O przyszłości polskiego górnictwa będą dyskutować także Piotr Litwa (prezes Wyższego Urzędu Górniczego), Zygmunt Łukaszczyk (wojewoda śląski), Janusz Olszowski (prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej) i Paweł Różycki (specjalista Ministerstwa Środowiska).
Będzie też z nami m.in. Jerzy Podsiadło, prezes Węglokoksu, a także przedstawiciele spółek energetycznych.
W pierwszej części dyskusji uczestnicy spróbują podsumować cele i zadania polskiego górnictwa i energetyki w kontekście prywatyzacji obu branż, ale także unijnego pakietu klimatycznego ograniczającego emisję CO2. Inwestycje, prywatyzacja, podatek od wyrobisk, bezpieczeństwo polskich kopalń, import węgla do Polski – to główne zagadnienia proponowane przez organizatorów.
Druga sesja tematyczna koncentrować się będzie na współpracy między kopalniami a zapleczem górnictwa. Jak wygląda ich współpraca? Czy sprawa m.in. inwestycji początkowych i nakładów na nie determinuje również działalność producentów maszyn i urządzeń dla górnictwa? Czy polski rząd wesprze działania naszych producentów za granicą?
Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Wystarczy wysłać zgłoszenie na stronie internetowej:
. Tam też szczegółowy program.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.