Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na dzierżawę 10 miejsc pod punkty ładowania pojazdów elektrycznych na Miejscach Obsługi Podróżnych kategorii I na autostradzie A4 pomiędzy Wrocławiem i Katowicami oraz drodze ekspresowej S8 między Wrocławiem i Łodzią.
Jak przypominają przedstawiciele GDDKiA w lutym 2019 r. został ogłoszony przetarg na dzierżawę fragmentów nieruchomości przeznaczonych pod budowę ogólnodostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych. W ramach ogłoszenia GDDKiA szukała chętnych do pełnienia roli operatora ogólnodostępnych punktów ładowania oraz dostawcy usługi ładowania dla punktów zlokalizowanych na 13 obiektach MOP (kategorii I) w ciągu autostrady A4 między Wrocławiem a Katowicami, oraz drogi ekspresowej S8 od Łodzi do Wrocławia.
Do postępowania przetargowego przystąpiło trzech oferentów, którzy w sumie przedstawili 22 oferty na wszystkie 13 lokalizacji. Po dokonaniu oceny ofert pod kątem spełnienia wymagań formalnych, wysokości zaoferowanych czynszów oraz zastosowaniu antymonopolowej zasady naprzemienności lokalizacji, zgodnie z którą jeden podmiot nie może wydzierżawić lokalizacji następujących po sobie w danym kierunku drogi (zasada „ABAB”), GDDKiA wybrała najkorzystniejsze oferty dla 10 lokalizacji.
Jeśli chodzi o trasę S8 to punkty ładowania pojazdów elektrycznych powstaną na: MOP Guzew, MOP Chojny, MOP Jonas Północ, MOP Dąbrowa Wlk. oraz MOP Jonas Południe. Natomiast w przypadku autostrady A4 będą to: MOP Jankowice Wlk., MOP Proboszczowice, MOP Krajków Południe, MOP Wierzbnik, MOP Przysiecz.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
I bedą kolejne stacje. Jestem za, bo jak widac po cyferkach Polska powoli dojrzewa do elektrykow. Swoim tempem ale jednak. Greenway dlatego skrupulatnie realizuje cel wzmacniania swojej sieci stacji i rozbudowywania jej o kolejne stacje, ale tez o coraz wieksza wieksza moc