W ramach projektu "Rowerem po żelaznym szlaku" w minionym roku w Jastrzębiu-Zdroju powstał kilometrowy odcinek trasy rowerowej wytyczonej po byłym torowisku. W tym roku przyszedł czas na drugi etap inwestycji o łącznej długości prawie 8,5 kilometra. Właśnie wyłonione zostały firmy, które będą realizować te inwestycje.
Jak poinformowali przedstawiciele urzędu miejskiego w Jastrzębiu-Zdroju nowe fragmenty ścieżek będą budowane na terenie Ruptawy-Cisówki oraz Moszczenicy. Przetargi ogłoszono w czterech równoległych częściach, by mogły być zrealizowane jak najszybciej. W planie prac jest zagospodarowanie ciągu kolejowego, w skład którego wchodzi budowa tras rowerowych, zjazdów, miejsc rekreacyjnych i innych elementów infrastruktury.
W drodze przetargu wyłoniono wykonawców inwestycji. Zostali nimi: Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Akro, Biuro Handlowe Janusz Antończyk oraz konsorcjum firm z liderem Antończyk Spółka jawna. Roboty mają się rozpocząć wkrótce.
Żelazny Szlak Rowerowy ma w sumie mieć ok. 29 km długości. W Jastrzębiu-Zdroju trasa będzie liczyć prawie 10 km. Łącznie powstanie pętla łącząca ze sobą Godów, Jastrzębie-Zdrój, Zebrzydowice, Piotrowice k. Karwiny i Karwinę o długości około 42 kilometrów (złożą się na nią również szlaki wytyczone po drogach).
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.