Kultura i tradycja, wypoczynek i rekreacja, nauka i edukacja oraz zdrowie i bezpieczeństwo to główne obszary działalności Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która została powołana przez spółkę pod koniec 2018 r. W pierwszej połowie maja odbyło się pierwsze posiedzenia rady fundacji.
Fundacja JSW - której prezesem jest dr inż. Artur Dyczko, pełnomocnik zarządu JSW ds. strategii i rozwoju - prowadzi działalność publiczną i społecznie użyteczną na terenie 16 gmin górniczych, obciążonych uciążliwością z tytułu działalności zakładów Grupy Kapitałowej JSW. Są to: Jastrzębie-Zdrój, Mszana, Świerklany, Pawłowice, Suszec, Żory, Czerwionka-Leszczyny, Ornontowice, Knurów, Pilchowice, Gliwice, Gierałtowice, Mikołów, Radlin, Zabrze i Dąbrowa Górnicza.
Wsparcie przekazywane jest w formie darowizny finansowej lub rzeczowej, natomiast ich zakres musi opierać się na 34 kategoriach celów określonych w statucie.
Fundacja działając w oparciu o ustalony roczny budżet gospodaruje posiadanymi środkami w oparciu o zasadę racjonalności, efektywności i gospodarności zamierza wspierać możliwie dużą liczbę przedsięwzięć maksymalizując skalę ich oddziaływania i krąg potencjalnych adresatów.
Darowizny Fundacji JSW udzielane są na wniosek i na zasadach określonych w Regulaminie Przyznawania Darowizn przez Fundację JSW, który jest dostępny na stronie internetowej Fundacji JSW. Decyzje w przedmiocie przyznania darowizny podejmuje zarząd fundacji przy wsparciu rady fundacji i fundatora. Darowizna przekazywana jest po zawarciu umowy darowizny, a jej rozliczenie podlega obowiązkom sprawozdawczym. Wzór wniosku o przyznanie darowizny znajduje się na stronie internetowej Fundacji JSW (www.fundacjajsw.pl).
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu braku związku z tematem.