W ramach współpracy z uczelniami wyższymi General Electric dokonało darowizny oprogramowania GateCycle służącego do modelowania bilansu cieplnego elektrowni na rzecz Politechniki Warszawskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wartość darowanego oprogramowania to prawie 147,0001 dolarów. Aplikacja GateCycle będzie wykorzystywana do celów edukacyjnych - poinformowała nettg.pl Agnieszka Trybuś z GE.
Pierwsza darowizna najnowszej wersji oprogramowania obejmowała pięć licencji sieciowych i została dokonana podczas ceremonii, która odbyła się w dniu 30 marca na Wydziale Mechanicznym, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Wśród gości byli między innymi Ziemowit Iwański, Dyrektor Wykonawczy GE Energy w Polsce oraz Profesor Krzysztof Badyda, Prodziekan Wydziału Mechanicznego, Energetyki i Lotnictwa.
- Jesteśmy wdzięczni GE za tę dotację, która pozwoli nam zaoferować studentom bogatszy program nauczania i atrakcyjniejsze wykłady - powiedział Krzysztof Badyda, prodziekan Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.
Druga darowizna została dokonana dzisiaj, podczas spotkania Ziemowita Iwańskiego z Profesorem Piotrem Tomczykiem, Dziekanem Wydziału Energetyki i Paliw AGH w trakcie, którego studentom Wydziału Energetyki i Paliw zostały wręczone dwie licencje.
- Udostępnienie nam programu do modelowania bilansu cieplnego elektrowni to - zwłaszcza dla nowo utworzonego wydziału - niezwykle cenny dar. Jestem przekonany, że pozwoli nam to na podniesienie poziomu kształcenia w oparciu o osiągnięcia firmy o światowej renomie i globalnym zasięgu - mówi prof. Piotr Tomczyk, Dziekan Wydziału Energetyki i Paliw AGH.
- Jako globalna korporacja troszczymy się o kraje, w których prowadzimy działalność, o ich wzrost gospodarczy oraz rozwój infrastruktury, stwierdził Ziemowit Iwanski, Dyrektor Wykonawczy GE Energy w Polsce. “Nasza współpraca z Politechniką Warszawską oraz Akademią Górniczo-Hutniczą pozwala nam wspólnie inwestować w następne pokolenia polskich specjalistów z zakresu energetyki.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Jesteśmy ciekawi, czy Twoja uwaga dotyczy nettg pl, a jeżeli tak, to jakie słowo wpisywałeś do wyszukiwarki Google. Po wpisywaniu słowa nettg jesteśmy bowiem na pierwszym miejscu :), a po "górnictwo" na czole.
Lubie wracac na ta strone ale musze przyznac ze ciezko bylo ja znalezc w google, byla gdzies na 3 stronie. Przydalo by sie jej pozycjonowanie polecam wpisac w google : seo porady i na 1 blogu znajdziesz ciekawy i darmowy sposob na podniesienie pozycji w wyszukiwarkach