„Dylematy energetyki polskiej – wyzwania i zagrożenia” - pod takim hasłem w dniach 19-20 marca odbyło się w Krakowie Forum Gospodarki Energetycznej. Jeden z paneli dyskusyjnych był poświęcony przyszłości energetyki opartej na węglu.
Organizatorem konferencji Forum Gospodarki Energetycznej KRAKÓW 2018 był Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk we współpracy ze Stowarzyszeniem na rzecz Gospodarki Energetycznej Polski. Referat wprowadzający pt. „Dylematy wdrożenia technologii zgazowania w Polsce" wygłosił prof. nadzw. dr hab. inż. Marek Ściążko z Centrum Energetyki AGH, natomiast w panelu "weglowym" pt. „Przyszłość węgla w Polsce w dobie promocji gospodarki innowacyjnej" wzięli udział: Józef Pruchnicki, dyrektor Biura Marketingu i Analiz Polskiej Grupy Górniczej, Jacek Boroń, prezes Węglokoksu Energia, dr Jerzy Kicki z IGSMiE PAN, Dawid Klimczak, prezes Enea Trading oraz Mirosław Taras, wiceprezes PD Co. Debatę prowadził Rafał Zasuń z portalu Wysokie Napięcie.
Znaczna część dyskusji poświęcona była sytuacji PGG, m.in. pojawiającym się ostatnio postulatom podwyżki wynagrodzeń.
- Dzisiejszą sytuację PGG oceniłbym jako trudną. To co w tej chwili się dzieje, czyli negocjajce płacowe, w świetle osiąganych wyników, są co najmniej absurdalne – ocenił dr Kicki.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Najlepiej sprzedawac wegiel do cieplowni i elektrowni za grosze, niby z czego kopalnie maja byc rentowne??