Od ósmej rano trwają obrady Szkoły Eksploatacji Podziemnej. Przed południem w drugim dniu obrad uczestnicy tej prestiżowej imprezy skupiają swoją uwagę na dwóch wiodących zagadnieniach: nowych technikach i technologiach w podziemnej eksploatacji złóż oraz informatyce w górnictwie w zakresie systemów wspomagania decyzji.
Pierwszy z tematów znajdzie swoje odzwierciedlenie w 15 referatach. Swoimi doświadczeniami z badan i wdrożeń dzielą się prelegenci z o środków naukowych: Politechniki Śląskiej, Polskiej Akademii Nauk, Wojskowej Akademii Technicznej, instytutów EMAG i KOMAG, a funkcjonowanie istniejących rozwiązań prezentują praktycy – górnicy z kopalń węgla kamiennego, brunatnego i miedzi.
Drugi z tematów, dotyczący wykorzystania informatyki w systemach wspomagania decyzji, zaprezentowany zostanie w 13 referatach. Autorzy rozważają w nich między innymi w jakim kierunku będą się rozwijać systemy wspomagania planowania produkcji, jak wykorzystać można informatykę w procesie sprzedaż oraz jakie warunki spełniać musi zintegrowany system zarządzania w kopalni. Patronat nad sesją informatyczną objął prof. Ryszard Tadeusiewicz.
Czytaj więcej: SEP 2010 - Relacje z XIX Szkoły Eksploatacji Podziemnej w Krakowie
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.