- To wspaniała wiadomość! - wykrzyknął prof. Andrzej Barczak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, szef katowickiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, na wieść o zatwierdzeniu w piątek (18 listopada) przez Komisję Europejską planu pomocy publicznej dla polskich kopalń węgla.
- Wreszcie! Wreszcie Unia Europejska poszła po rozum do głowy! Dlatego, że w wielu innych sprawach Bruksela godziła się już na pomoc publiczną dla Francji, dla Niemiec, dla Hiszpanii... Więc wreszcie poszli po rozum do głowy, bo taka blokada nie była dobra, nie tylko dla nas, ale i dla Europy. To jest bardzo wspaniała wiadomość, którą mi pan przekazał!
- O możliwość pomocy publicznej dla górnictwa zabiegaliśmy od wielu lat, ale były blokady. Teraz one znikły - powiedział portalowi górniczemu nettg.pl prof. Andrzej Barczak.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.