PGE analizuje wpływ nowelizacji ustawy o OZE i ustawy odległościowej na funkcjonowanie grupy. Ocenia, że może zrealizować część planowanych inwestycji wiatrowych na lądzie, kontynuuje prace nad farmami off-shore - poinformowali w środę (10 sierpnia) przedstawiciele grupy.
Reprezentanci PGE określili także ile energii z węgla brunatnego wyprodukują w tym roku elektrownie należące do spółki oraz ile będzie kosztować dostosowanie bloków do nowych norm środowiskowych. Firma szacuje, że produkcja energii z węgla brunatnego wyniesie ok. 36 TWh po tym jak w pierwszym półroczu nastąpił jej spadek m.in. z powodu remontów. Natomiast przystosowanie bloków do norm BAT (Best available technology - Najlepsze dostępne techniki - zgodnie z dyrektywą IPPC standard służący określaniu wielkości emisji zanieczyszczeń dla większych zakładów przemysłowych w UE - red.) ma kosztować ok. 1,8 mld zł.
W środę w komunikacie PGE poinformowała także, że nadzwyczajne walne zgromadzenie które ma rozpatrzyć wniosek o podniesienie kapitału zakładowego spółki poprzez zwiększenie wartości nominalnej akcji serii A, B, C i D z 10 do 13 zł zaplanowano na 5 września.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.